Raport specjalny: Ćwicz w domu jak na siłowni!

Sieci fitness oraz wiele marek partnerskich skierowanych do osób aktywnych wspierają akcję #zostańwdomu. Coraz więcej i siłowni i samych trenerów personalnych oferuje trening w domowym zaciszu bez narażania się na infekcję.

Bezpłatny dostęp do korzystania z wirtualnych platform, treningi online na YouTubie czy spotkania na żywo w popualrnych mediach społecznościowych to odpowiedź na aktualną sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W trakcie wprowadzonego w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, najlepsze dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa jest pozostanie w domach. Niezwykle istotne jest zminimalizowanie ryzyka zakażenia poprzez ograniczenie przebywania w dużych skupiskach ludzkich. Dlatego, wszystkie siłownie w Polsce, podobnie jak wiele innych obiektów, zostały zamknięte. W tym wyjątkowym czasie, warto jednak nadal pozostać aktywnym fizycznie i dbać o formę ćwicząc w domu.

W tym trudnym momencie siłownie, kluby fitness, instruktorzy oraz trenierzy personalni wychodzą z odpowiedzią i oferują milionom Polaków bezpłatny dostęp do wirtualnych kursów fitness. Dostęp do specjalnie przygotowanych treningów bez wychodzenia z domu będzie zapewniony aż do momentu ponownego otwarcia klubów fitness i siłowni w Polsce.

Sport i aktywność fizyczna to nieodłączne elementy życia wielu ludzi. Poprawiają sprawność fizyczną, jednocześnie przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego, ale także zapewniają równowagę psychiczną i fizyczną – co jest niezwykle ważne zwłaszcza w okresie ciągłego napięcia spowodowanego pandemią. Według badań przeprowadzonych przez University of New South Wales nawet jedna sesja treningowa w tygodniu wystarcza, aby zmniejszyć ryzyko depresji. 

Źródło: informacja prasowa Partnersi.com.pl

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły