Biznes się nie poddaje: Konsekwencja to podstawa!

Dariusz Chornicki, twórca firmy przesyłkowej www.epaka.pl, która szturmem zdobyła polski rynek to Mentor projektu „Biznes się nie poddaje”. W swoim kolejnym już wywiadzie opowie o jego sposobie na skuteczność w biznesie oraz jak ważna jest konsekwencja w życiu codziennym.

Jak przedsiębiorcy mogą się wzajemnie wspierać?

Jeśli chodzi o konkurencje to wystarczy konkurować fair. Jesli chodzi o innych przedsiębiorców to np ja w swoim otoczeniu często wymieniamy się radami.

Czasami niestety, bywają niepowodzenia na drodze do sukcesu. Ktoś, kto zaczyna i spodziewa się, że od razu przyjdą miliony, może się zawieść, gdy tak się nie dzieje. Czy Pan może o takich nieudanych próbach odpowiedzieć i co Pan zrobił, by zmienić daną sytuację na korzystną dla firmy?

Niestety, nie ma złotego środka. Ja nie jestem za poddawaniem się, ale czasem to też recepta, jeśli nie udało się w biznesie to może jednak warto pomyśleć o regularnej pracy na etacie. Ja byłem po prostu konsekwentny w tym, dokąd dążyłem. Czy były sukcesy, czy były porażki, dobrze wiedziałem, gdzie chcę być za kilka lat i konsekwentnie do tego zmierzałem.

Jak sprawić, by nasze marzenia zawodowe były nie tylko marzeniami, a stały się rzeczywistością? Jak je zrealizować?

Przede wszystkim należy się nie bać tylko działać. Bez konkretnych, zdecydowanych działań niestety nie ma sukcesu. Ważne jest również ciągłe wyznaczanie kolejnych celów i nie poprzestawanie na tym, co się już osiągnęło. Nie posuwając się w swoich działaniach do przodu, nie ma mowy o osiągnięciu założonych celów. Sukces to ciągła praca.

W swoich poprzednich wypowiedziach podkreślał Pan, że zespół i ludzie są dla Pana najważniejsi. Co Pan zrobił, żeby przetrwać zawodowo 2020 rok i żeby Pana pracownicy również go przetrwali?

Na szczęście, działamy w takiej branży, której pandemia zdecydowanie sprzyjała. Ludzie byli zmuszenia przenieść większość swoich działań do Internetu – w tym zakupy, co spowodowało, że zarówno branża e-commerce, jak i kurierska mocno poszybowała i notowała największe wzrosty a co za tym idzie i pracy było więcej.

Z powodu zaistniałej sytuacji, zmodyfikowaliśmy z dnia na dzień pracę na pracę zdalną i uważam, że to było naszym dużym sukcesem. Pracownicy mogli komfortowo przenieść swoje obowiązki do domu, a jakość naszych usług i kontaktu z klientem nie uległa zmianie, ciągle była na wysokim poziomie. Warto podkreślić, że jako jedni z niewielu brokerów w tym czasie posiadaliśmy działającą Infolinię.

Gdzie szukać dobrych wzorców zawodowych? Po czym możemy poznać, że są dobre?

Myślę, że na drodze do sukcesu, ważne jest aby znaleźć sobie wzór, osobę, która osiągnęła sukces. Nie mam tu na myśli powielania zachowań lub decyzji i traktowania tego jako złotego środka do osiągnięcia sukcesu, ale obserwacji i nauki nawet na czyichś błędach. A gdzie szukać takich wzorów? Trzeba dużo czytać a także obserwować rynek, którym w danym momencie się interesujemy.

Czy bycia Liderem można się nauczyć czy jednak naturalne predyspozycje są przydatne?

Uważam, że bycia liderem, czy też przedsiębiorcą można się nauczyć, ale mając już pewne predyspozycje naturalne. Czyli obie te rzeczy są według mnie bardzo ważne, gdyż w dążeniu do sukcesu liczy się konsekwencja, odwaga i zakładanie celów, które się realizuje dlatego osobom np. niezdecydowanym lub takim, które boją się ryzykować może być ciężko odnaleźć się w takiej roli.

Po więcej informacji o działalności naszego Bohatera zapraszamy tutaj:

https://www.epaka.pl/

Fot.. Maciej Grochala/Sukces jest Kobietą/GM LIFESTYLE

Materiał powstał w ramach książki BIZNES SIĘ NIE PODDAJE oraz AKADEMII MISTRZÓW!

 

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły