Pomoc Fundacji PCPM dotarła do Sudanu Południowego!

Ciężarówka ze specjalistyczną żywnością dotarła do celu – Centrum Dożywiania w Gordhim. Fundacja PCPM po raz piąty mogła wesprzeć ośrodek znajdujący się z czerwonej strefie na mapie głodu. Dzięki indywidualnym wpłatom każdego z Was, za co najmocniej dziękujemy.

  • Transport z żywnością dotarł do Centrum Dożywiania w Gordhim!
  • Fundacja PCPM od lat wspiera ośrodek znajdujący się z czerwonej strefie na mapie głodu
  • Wysłanie specjalistycznej żywności było możliwe dzięki wsparciu Polaków na pcpm.org.pl/sudan

-1,4 miliona dzieci w Sudanie Południowym potrzebuje natychmiastowej pomocy – jest skrajnie niedożywiona. Dlatego jako Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej ogłosiliśmy alarm na pcpm.org.pl/sudan.  Współnymi siłami zgromadziliśmy środki na wypełnienie pełnego transportu. Specjalistyczna żywność spakowana w 250 kartonów przemierzyła niemal 2 tysiące kilometrów, żeby trafić do pacjentów w konkretnym miejscu, Centrum Dożywiania w Gordhim. Teraz żywność trafi do najbardziej potrzebujących pacjentów – informują pracownicy PCPM.

–Okno na transport do Sudanu Południowego jest między listopadem a marcem- informuje dr Wojciech Wilk, prezes PCPM. – Potem drogi są już nieprzejezdne. Już teraz trudno je pokonać a  ciężarówka, by dotrzeć z pomocą, może potrzebować nawet miesiąca. Najważniejsze, że z konkretną pomocą dla ponad 1000 dzieci zdążymy przed porą deszczową – podsumowuje.

Dziękujemy w imieniu PCPM za okazane serce!

-Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 będzie wyjątkowo trudny dla mieszkańców Sudanu Południowego. Dlatego dziękujemy i prosimy o stałe wsparcie – mówi Zofia Kwolek, dyrektorka fundraisingu Fundacji PCPM. – 50 złotych miesięcznie pozwoli na zakup 31 saszetek żywności terapeutycznej:pasty z orzeszków ziemnych, wzbogaconej o witaminy i minerały. – podkreśla.

Jeśli chcesz wesprzeć małych mieszkańców Sudanu, możesz to cały czas zrobić TUTAJ!

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły