Zapraszamy do Pałacu Mortęgi po spokój i ciszę: cykl AKADEMIA MISTRZYŃ

Alina Szynaka – współtwórczyni pięknego Pałacu Mortęgi **** w Lubawie. Dziś wraz z Panem Mariuszem Pawliczakiem, Dyrektorem Pałacu, opowie o tym, jakie środki bezpieczeństwa podjęła wraz z zespołem na rzecz wypoczywających Gości oraz jakich atrakcji można się spodziewać w tym klimatycznym miejscu.

Co Państwa Goście wakacyjni najbardziej sobie cenią i chwalą w Państwa obiekcie?

Goście kompleksu pałacowo-parkowego Pałac Mortęgi przyjeżdżają do nas z wielu indywidualnych powodów. Po wyjątkowość miejsca, po komfort i wykwintną kuchnię, zawierającą lokalne i ekologiczne produkty, po ciszę, spokój, odpoczynek i relaks w strefie Spa& Wellness, w celu realizacji hobby związanego z jazdą konną, wędkowaniem, czy rowerowymi wycieczkami.

Odwiedzają nasz obiekt także z powodu jego doskonałych walorów do rodzinnego pobytu i z racji dodatkowych atrakcji jak mini zoo, park w stylu angielskim z rezerwatem danieli czy zarybiony staw. Pałac Mortęgi to również doskonałe miejsce na organizację imprez okolicznościowych jak śluby. Na terenie kompleksu mamy kaplicę, w której są udzielane wesela, komunie, urodziny itp. Nie można również nie wspomnieć o walorach miejsca dla organizacji szkoleń, konferencji, zlotów i imprez, wymagających wyjątkowego otoczenia i dużej osobliwej przestrzeni. Mam tu na myśli np. prezentacje i premiery aut, spotkania fanów itp.

Trudno wybrać, co jest głównym powodem decyzji Gości, bo z pewnością jest to składowa wielu elementów, na którą nakłada się jeszcze ekologiczny region i czyste powietrze oraz profesjonalna i życzliwa obsługa.

W tej chwili ostrożności nigdy dosyć – jakie środki bezpieczeństwa Państwo podjęli i podejmują?

Faktycznie, jesteśmy nadal w okresie panującej pandemii, ale przygotowaliśmy się do ponownego otwarcia obiektu hotelowego dokładnie i z należytą starannością. Śledząc wszystkie przepisy i zarządzenia w tym zakresie, dostosowaliśmy hotel do obowiązujących norm a personel został przeszkolony oraz wyposażony w konieczny sprzęt i środki. Zostały wdrożone wewnętrzne procedury postępowania i obsługi Gości w okresie Covid 19.

Standardy te są stale monitorowane i modyfikowane w razie potrzeb. Staramy się działać w tej materii, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ale jednocześnie dyskretnie, aby nie wywoływać zbędnych emocji u wypoczywających Gości. Mamy ku temu sprzyjające warunki, gdyż Pałac Mortęgi znajduje się w regionie Polski o najmniejszej ilości stwierdzonych zachorowań a 14 hektarów własnego terenu, na którym rozlokowany jest kompleks pałacowo-parkowy, dodatkowo sprzyja w tym czasie.

Jakie atrakcje są u Państwa dostępne w najbliższych tygodniach?

Jesteśmy w okresie wakacyjnym czyli w szczycie sezonu na Warmii i Mazurach, jest to czas w którym mamy przyjemność cieszyć się dużym zainteresowaniem i popularnością. Z tych względów proponujemy Gościom pełne spektrum naszych możliwości, wspomniane już wcześniej zajęcia związane z końmi. Nauka w krytej ujeżdżalni, jazdy na padoku czy w terenie, jazdy bryczkami. W naszej powozowni znajduje się ich szereg i to tylko element naszej oferty.

Dla osób poszukujących innych aktywności, proponujemy kajaki i rowery wodne pływające po naszym stawie a osobom o upodobaniu do wędkowania w naszym zarybionym stawie oferujemy wypożyczenie sprzętu wędkarskiego, uzyskania pozwoleń oraz przynętę dla ryb. Ponadto organizujemy spływy kajakowe, na które dowozimy i odbieramy uczestników własnym transportem. Okolice naszego obiektu to doskonałe warunki na wycieczki rowerowe i tu oferujemy wypożyczenie rowerów, kosze piknikowe, trasy rowerowe itp. Dla pełnego spełnienia sportowego, proponujemy wyposażoną w sprzęt salę sportową oraz zewnętrzne boisko do gier zespołowych. Animacje dla dzieci w sali zabaw oraz zewnętrze place zabaw dla dzieci to atrakcje dedykowane najmłodszym.

Nasza oferta Restauracyjna w tym okresie wzbogaciła się o Niedzielne Brunche a karta dań o propozycje dań z grilla, przygotowywane przez kucharzy na życzenie na tarasie przed stawem. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Alina-Szynaka jan_szynaka

Jak dbają Państwo o bezpieczeństwo personelu?

W tej materii to jest podobnie, jak już wcześniej wspominaliśmy. Personel jest przeszkolony, otrzymał instrukcje i procedury według których postępuje.

My równolegle kontrolujemy ich przestrzeganie i monitorujemy ich stan. Dezynfekcja, badanie temperatury i działanie zgodne z wytycznymi to kierunki dające szanse, ale też efekty na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Na zakończenie optymistyczny wątek. Czego życzą Państwo swoim obecnym i przyszłym Gościom?

Faktycznie, optymizm nam wszystkim jest potrzebny a w ostatnim czasie szczególnie. Oczywiście, należy życzyć zdrowia to wówczas szybciej mamy szansę powrócić do normalnego funkcjonowania.

Wierzę, że szybko to nastąpi i będziemy mogli żyć bez obaw i wróci wspomniany optymizm i pewniejsze patrzenie w przyszłość. Wtedy też będziemy mogli być niemal pewni, że Goście będą chcieli nas odwiedzać i korzystać z propozycji Pałacu Mortęgi, gdyż to wyjątkowe miejsce na mapie hotelarskiej regionu, jak również kraju.

Po więcej informacji o Pałacu Mortęgi zapraszamy tutaj:

https://palacmortegi.pl/

alina3 alina2 alina1

Fot. Marcin Bujak oraz agencja eventowa AAJ Event – Dekoracja Światłem / Technika Koncertowa

Fot. Aliny Szynaka: Żaneta Niżnikowska/Sukces jest Kobietą, Maciej Grochala/7 WSPANIAŁYCH edycja 2019/Sukces jest Kobietą

Fot. Jana Szynaka – materiały prasowe

MATERIAŁ ZREALIZOWANY W RAMACH CYKLU AKADEMIA MISTRZYŃ by SUKCES JEST KOBIETĄ!

Aneta Zadroga
Polecamy

Powiązane Artykuły