Tani remont w wakacje

W czasie, gdy inni będą leżeć pod palmami my możemy zająć się wyczekiwanym remontem mieszkania. Możemy to jednak zrobić tak, aby nie zabrakło nam czasu również na odpoczynek. Wakacyjny remont powinien być bowiem szybki i niezbyt drogi. Jak go przeprowadzić?

Za przeprowadzeniem remontu właśnie latem przemawia kilka czynników. Przede wszystkim dni są wtedy dłuższe, więc jesteśmy w stanie znacznie więcej zrobić jeszcze przy świetle dziennym. Poza tym na zewnątrz temperatura jest wysoka, a to również może się okazać przydatne, szczególnie wtedy, gdy z niecierpliwością czekamy na to, aż pomalowana ściana wyschnie. Problemem mogą być jednak koszty, gdyż większość osób wszelkie zmiany wnętrzarskie utożsamia z dużymi nakładami finansowym. Nie zawsze musi tak jednak być! Za pomocą kilku trików można odmienić wnętrza nie do poznania, a jednocześnie skutecznie ograniczyć wydatki.

Przed rozpoczęciem całego remontu warto się przede wszystkim raz jeszcze zastanowić czy dysponujemy kilkoma, kilkunastoma czy nawet kilkudziesięcioma (w zależności od oczekiwań i obszaru zmian) tysiącami złotych do wydania. Nie zawsze musimy jednak wydać wszystkie nasze pieniądze, aby coś zmienić. Czasami wystarczy jedynie wprowadzenie kilku poprawek, które nie będą zbyt drogie, a odmieni się całe wnętrze.

Przy okazji generalnego remontu warto rozpocząć od podłogi. Nie chodzi jednak o to, aby zerwać całą i ułożyć zupełnie inną. Czasami wystarczy tylko pomalowanie jej farbą. Nabierze ona wtedy blasku i będzie wyglądała, jak zupełnie nowa. Tę metodę można zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu i na prawie wszystkich rodzajach podłóg: na płytkach, parkiecie, mozaice czy drewnianych panelach. To prosty trik, który nie wymaga zaangażowania fachowca, a w szybki i tani sposób pozwoli zupełnie odświeżyć nasze wnętrze.

Poza podłogami ważne jest także to, co znajdzie się na naszych ścianach. Są one tłem wszystkiego i to one stanowią o charakterze całego wnętrza. W tym wypadku dobrze jest pamiętać o tym, że odpowiednio dobrana farba może optycznie powiększyć pomieszczenie oraz sprawić, że będzie ono bardziej przytulne i jasne. Malując ściany nie zapomnijmy o suficie. Jeśli zdecydujemy się na biały kolor to wizualnie całe pomieszczenie nieco się podwyższy. Obecnie jednym z trendów jest także zastosowanie tapety, dekoru lub kamieni dekoracyjnych, dzięki którym możemy nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru, np. zamieniając zwykłe mieszkanie w bloku w apartament z klimatem pofabrycznego loftu.

Chcąc uzyskać wnętrze, które będzie nowoczesne warto pomyśleć o otwartych przestrzeniach. Oznacza to, że im mniej ścian będziemy tam wprowadzać tym lepszy efekt uzyskamy. Wyburzając je możemy niedużym kosztem zupełnie odmienić przestrzeń, którą dysponujemy. Często stosowanym rozwiązaniem jest połączenie kuchni z salonem lub jadalnią. Dobrze sprawdza się również powiększenie jednego z tych pomieszczeń, poprzez wyburzenie ściany łączącej je z korytarzem.

Źródło: 38 PR

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły