Sukces jest Kobietą: Jestem dumna z moich kursantów!

Halina Ambroziak-Więckowska — twórczyni i właścicielka marki Centrum Odchudzania i Odżywiania COiO, trenerka rozwoju osobistego i trenerka w biznesie, mentorka. Współautorka książki „50 wpływowych kobiet biznesu”. Prowadzi Szkolenia Akademii Rozwoju Osobistego.

Centrum Odchudzania i Odżywiania COiO – odchudzamy na lata

Proszę przybliżyć czytelniczkom i czytelnikom swoją firmę i markę.

Moja marka wspiera prawidłowy sposób odżywiania i zdrowy styl życia. Dietetyka, psychologia i rozwój osobisty – to trzy główne filary Centrum Odchudzania i Odżywiania. Dbamy o najwyższą jakość usług świadczonych przez rekomendowane poradnie i gabinety dietetyczne, które posiadają nasz certyfikat: “Znak Jakości COiO”. Uzyskanie certyfikatu oznacza, że usługi danej placówki wyróżniają się innowacyjnym i holistycznym podejściem do pracy z klientami. I oczywiście skutecznością, w porównaniu z innymi usługami tego typu. Po prostu – odchudzamy na lata.

Prowadzenie klientów do trwałej zmiany złych nawyków żywieniowych to jedno. Drugim, na równi ważnym działaniem COiO, jest merytoryczne wspieranie rozwoju przedsiębiorczości osób, które chcą stawiać swoje pierwsze kroki w biznesie, w branży dietetycznej. Oferujemy systemowe wsparcie w rozwijaniu ich firm. Dysponujemy skuteczną metodologią pracy z klientami i zestawem odpowiednich narzędzi. To twarde “know-how” jak prowadzić własny biznes, uzupełnione bogatym programem podnoszącym kwalifikacje. Edukacja klientów, edukacja partnerów biznesowych. Wiedza, informacja, to klucz do sukcesu.

Za rok obchodzimy nasze 10-lecie. Przez cały ten czas rozbudowujemy i dostosowujemy do bieżących realiów rynkowych nasz system edukacji i wsparcia zawodowego. Obecnie na rynku polskim funkcjonuje już około 50 placówek ze Znakiem Jakości COiO, prowadzonych z sukcesem przez młode przedsiębiorczynie. W 2019 roku otrzymaliśmy nominację i nagrodę w kategorii „Lider skutecznych metod odchudzania i prawidłowej diety”. To dla mnie, dla całego Zespołu COiO, ogromne wyróżnienie. Z kolei w 2020 roku, w dobie pandemii, zanotowaliśmy najwyższe obroty w historii. Nasi klienci nas polecają. To dowód na to, że nasz biznes się nie poddał i jesteśmy skuteczni w każdych warunkach.

 

Skąd pomysł na działalność właśnie w tej, przyznajmy, niełatwej branży z dużą konkurencją?

Dobrze pamiętam ten moment. Wiele lat temu, podczas rodzinnego spotkania, gościłam przyjaciółkę mojej siostry, Catherine Biniecki z Montrealu. Był to czas, w którym zawodowo zajmowałam się prowadzeniem autorskiej „Akademii Zdrowia” Centrum Rozwoju Wellness. Prowadziłam szkolenia, w oparciu o własne doświadczenia w zakresie samorozwoju, poparte solidną wiedzą autorytetów. Naszej gościni opowiadałam właśnie, czym się zajmuję, gdy ta wykrzyknęła: “To, co robisz jest niesamowite! Chciałabym dla ciebie pracować!”. Zdumiały mnie jej słowa zachwytu i takiego szczerego uznania. Sądziłam, że to co robię, to nic nadzwyczajnego, a na pewno nie pomysł na większy biznes. Po prostu chciałam dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. I nagle spojrzałam na moją pasję jej oczami. I faktycznie dostrzegłam ten potencjał. Catherine została w Warszawie jeszcze 3 lata. Przez wiele miesięcy, dniami i często nocami, pracowałyśmy z początku tylko we dwie, nad wypracowaniem modelu biznesowego. Śledziłam historie ludzi sukcesu, szczególnie polskich businesswoman. Systematycznie pracowałam, a jednocześnie raz w miesiącu uczestniczyłam w seminariach i szkoleniach, które pozwalały mi się rozwinąć.

W końcu nastąpił moment, gdy zaprosiłyśmy pierwszych partnerów do etapu pilotażowego, a potem dołączałyśmy już kolejnych specjalistów. I tak, z pierwszą partnerką biznesową COiO – Hanną Mandes-Galus, przy wsparciu naszych rodzin i przyjaciół, rozpoczynaliśmy tę wspaniałą przygodę z misją zmiany życia na lepsze.

W tych początkowych czasach, szukałam odpowiedzi na pytanie: Jak w kraju ludzi, w przeważającej mierze niezamożnych i zatroskanych o jutro, budować własną niezależność finansową? Dziś szukam odpowiedzi na pytanie: Jak przekonać jak największą liczbę osób, że inwestycja w wiedzę będzie kluczem do ich sukcesu?

Z jakich dokonań i osiągnięć swojej firmy jest Pani najbardziej dumna?

Mam przyjemność pracować z fantastycznymi przedstawicielami branży dietetycznej. Osobiście wspierać liderów podejmujących kluczowe decyzje w trosce o swoje zespoły – partnerów biznesowych i współpracowników. COiO stale buduje społeczność ludzi przedsiębiorczych. To biznes oparty na spójnych wartościach, który wspiera rozwój m.in. ambicji biznesowych. Zgłaszają się do nas często osoby z wykształceniem dietetycznym, niepewne swojej sytuacji na rynku. Ale również takie, które chcą się przebranżowić, posiadające pewien dostrzegalny potencjał. Jestem dumna, gdy obserwuję ich drogę do finansowej niezależności. Dumna z tego, jak się usamodzielniają, korzystając z wiedzy i narzędzi, jakie oferuje im COiO.

Dziś pracuję ze wspaniałymi właścicielkami niemal 50-ciu firm rodzinnych oraz mikrofirm i wiem, jak ogromnym wyzwaniem jest łączenie biznesu i życia osobistego. Jestem dumna, gdy osiągają sukcesy w prowadzeniu swoich poradni i gabinetów dietetycznych z certyfikatem “Znak Jakości COiO”. Dumna, gdy ich klienci mają swoje wyniki w postaci trwałej zmiany złych nawyków żywieniowych. Zresztą, licznik ich osiągnięć można znaleźć na stale aktualizowanej stronie internetowej coio.pl

Praca zespołowa, nastawienie na rezultat, uczciwość i szczerość, akceptacja różnic charakterów, sukces w biznesie i w życiu. Lepsze, zdrowsze, czy niezależne finansowo życie – wspólny cel nas jednoczy i wspiera wzajemną motywację. Społeczność COiO jest otwarta, a dzięki rekomendacjom wciąż się powiększa. Z tego jestem dumna.

Co Panią motywuje do nowych działań i rozwiązań, co napędza do działania każdego dnia?

Samorozwój i skupienie się na nim stawiam na pierwszym miejscu. Najważniejsze to inwestycja w siebie, pogłębianie swoich kompetencji i budowanie nowych. Wszystko potem przychodzi już łatwiej. Moja praca płynie z pasji. Mam taki wewnętrzny silnik. Nie jestem jedynie żaglem unoszącym się na wietrze. Może użyję takiej metafory: żaglówka płynie tylko wtedy, gdy wieje wiatr. Mając silnik można popłynąć sua sponte, o wiele szybciej i dalej. Co wybierasz – czekać na pomyślny wiatr, czy mieć wewnętrzny silnik? Moja motywacja płynie z wewnątrz, nie z zewnątrz. Inspiracji szukam też w tym, że ludzie, którzy idą za mną, mają efekty. To także ich sukcesy dają mi siłę. To dla mnie sygnał, że to, co robię jest ważne i potrzebne.

O czym Pani marzy zawodowo?

Marzę, aby cele, które obierają młode kobiety skupione wokół COiO, wniosły wiele korzyści dla nich i ich bliskich, podobnie jak ma to miejsce w moim życiu. Wierzę, że tylko wtedy będą to cele prawdziwe. Mam świadomość, że „żyć lepiej”, niezależnie finansowo, to duże wyzwanie dla młodych kobiet. Moją misją jest uświadomienie im, że taki model życia jest dla nich osiągalny, mają go w zasięgu ręki.

Dzielę się swoją wiedzą i swoim przykładem przede wszystkim z kobietami. Nie dlatego, że jestem w opozycji do mężczyzn. Ale dlatego, że teraz już nie potrzeba siły mężczyzn, aby „podbijać świat”. To są dawne wartości. Dziś mamy nowe narzędzia, nowe możliwości, aby także kobiety mogły wnosić ekonomiczny wkład w rodzinę, w związek. Wychodzimy ze schematów nie dlatego, że te stare modele funkcjonowania społecznego były złe. Tylko dlatego, że teraz jest inny czas, inny kontekst, są inne możliwości. Rozwój technologii w dużej mierze się do tego przyczynił.

Wierzę w potencjał kobiecej przedsiębiorczości. Dziś zespół COiO to w 90% kobiety, które poprzez rozwinięcie własnych działalności gospodarczych w pełni realizują swój potencjał. Zmieniają swoje życie, nastawienie do roli kobiety, zyskują pewność siebie. COiO odchudza na lata, by żyło się szczęśliwiej i zdrowiej. Ale ta pozytywna zmiana zachodzi równolegle. Dotyczy także osób prowadzących swoje poradnie z certyfikatem „Znak Jakości COiO”. W naszej Akademii Biznesu pracują nad zmianą ograniczających przekonań, sposobu myślenia wobec zarabiania pieniędzy, postrzegania siebie jako businesswoman. Uczymy, jak być niezależną, a to dla wielu Polek jeszcze niezbadany obszar. To dlatego COiO jest polecane jako marka, która w pozytywny sposób zmienia nie tylko sylwetki, kondycję zdrowotną, ale i całe życie.

Po więcej informacji o działalności naszej Bohaterki zapraszamy tutaj:

https://coio.pl/

https://www.facebook.com/CentrumOdchudzaniaIOdzywiania/

https://www.instagram.com/coio.pl/?hl=pl

https://www.youtube.com/watch?v=07bBJ0rDK98

Zdjęcia:

Portretowe – Natalia Sochańska

Zlot w Grodzisku – Patrycja Mic

Materiał powstał w ramach raportu BIZNES SIĘ NIE PODDAJE!

 

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły