Problemy z włosami cz. 2

Kobiety oceniając męskie fryzury zwracają uwagę nie tylko na łupież czy stopień przetłuszczenia włosów, ale i na inne ważne czynniki. Co mówią o ich długości oraz farbowaniu?

Kto powiedział, że jedynie panie mogą się pochwalić długimi włosami? Mogą je nosić również mężczyźni, pod warunkiem oczywiście, że odpowiednio o nie dbają. Ich właściciele powinni zwrócić uwagę na to czy są one zadbane, lśniące i, co ważne, odpowiednio uczesane. Jeśli mężczyzna nie zwraca uwagi na to, jak wygląda jego czupryna to powinien liczyć się też z tym, że kobiety z kolei nie zwrócą uwagi na niego.

Często zdarza się jednak, że panowie nie wiedzą, w jaki sposób powinni poprawić kondycję swoich suchych i zniszczonych włosów. Zazwyczaj u podstaw tego problemu znajdują się niewłaściwe zwyczaje pielęgnacyjne lub nadmierna stylizacja. Panowie z długimi włosami muszą pamiętać o tym, by nie myć ich w zbyt ciepłej wodzie, a także nie pocierać za mocno ręcznikiem po zakończonym myciu. Istotne są również szampony przeznaczone właśnie do włosów zniszczonych, z pewnością warto ich używać. Włosy nie lubi gorącego powietrza, dlatego nadmierne suszenie raczej nie będzie im służyć.

Wśród wszystkich kobiet zapewne znajdą się zwolenniczki panów, którzy nie boją się eksperymentować z kolorem na głowie. Większość przedstawicielek płci żeńskiej woli jednak bardziej naturalnych mężczyzn. Nie od dziś wiadomo, że pięknie przystrzyżone, szpakowate włosy potrafią zawrócić w głowie nie jednej pani. Najlepszym dowodem  jest doceniana przez wiele kobiet uroda  hollywoodzkich gwiazdorów.

Pozostaje jeszcze kwestia wypadania włosów. Zazwyczaj jest ono spowodowane łysieniem androgenowym. Dotyczy ono przeciętnie co trzeciego mężczyzny w wieku między 25. a 40. rokiem życia i około 60% mężczyzn mających 50 lat. Jest to proces, który rozwija się stopniowo. Zaczyna się zazwyczaj od skroniowo-czołowej utraty włosów i prowadzi do powstawania tzw. zakoli w okolicach kątów czołowych. Często towarzyszy temu także przerzedzanie się włosów na czubku głowy. Ostatecznie włosy utrzymują się jedynie w tylnej, potylicznej części głowy.

Bardzo często panowie ignorują pierwsze objawy łysienia – często sądzą też, że nic nie można zrobić z tym problemem i taka jest naturalna kolej rzeczy. To błąd. Stosowanie środków prewencyjnych w postaci zbilansowanej diety, odpowiedniej pielęgnacji a przede wszystkich używania środków, które działają profilaktycznie, wzmacniając i odżywiając mieszek włosowy, może w wielu przypadkach skutecznie przeciwdziałać nadmiernej utracie włosów – mówi Wojciech Stasiak, stylista fryzur.

Panowie często starają się pokazać, że tak naprawdę ten problem ich nie dotyczy i robią sobie tzw. „fryzurę na pożyczkę”. Zazwyczaj nie wygląda to jednak dobrze i jak łatwo się zorientować, nie podoba się przede wszystkim paniom.

Źródło: InnerLook PR

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły