Jan Dostatni i Igor Druk: FIT

Projekt stworzony został przez dwóch trenerów: Jana Dostatniego i Igora Druka. Opiera się na 10-minutowych treningach wytrzymałościowo-wzmacniających, które są idealną alternatywą dla osób długo przesiadujących za biurkiem. System treningowy doskonale sprawdza się przy spalaniu tkanki tłuszczowej jak i budowaniu wytrzymałości, czy też wzmacnianiu pleców i innych partii mięśniowych.

Podczas Wyborów Mistera Fit Polski 2016 na „Dniach Fit&Beauty” w Krakowie, pokazaliście nietypowy występ, wykorzystujący ciężar własnego ciała. Na czym polegają ćwiczenia, które staracie się propagować?
Igor Druk: Zgadza się, propagujemy ćwiczenia z ciężarem własnego ciała. Są to zazwyczaj proste ćwiczenia, które każdy zapewne zna z lekcji WF-u, takie jak pajacyki, przysiady, wykroki, uginanie ramion w podporze tzw. „pompki” i inne tego typu. Cała zasada treningu polega na połączeniu kilku ćwiczeń w jednym zestawie i wykonywanie ich z odpowiednią intensywnością. Cały trening nie zajmuje dłużej niż 10 minut i wpływa bardzo pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej.

Czy w Polsce ta forma staje się coraz bardziej popularna? Z jakimi opiniami się spotykacie?
Jan Dostatni: W Polsce ta forma ćwiczeń jest mniej popularna od typowych ćwiczeń na siłowni. Jednak duża część kobiet sięga po różnego rodzaju filmiki, które można napotkać w Internecie, pokazujące ćwiczenia w domowych warunkach. My staramy się te ćwiczenia przedstawiać w bardzo prostej formie, by każda osoba wchodząca do nas na stronę miała gotowy zestaw ćwiczeń, dostosowany do konkretnych potrzeb. Co do opinii – są bardzo pozytywne, lecz pojawiają się również wątpliwości, które oczywiście rozwiewamy bardzo szybko.

Skąd wziął się pomysł na tego typu występy?
Igor Druk: Szczerze to był nasz pierwszy tego typu występ (śmiech). Skupiamy się głównie na treningu z grupą ludzi, którzy razem z nami wykonują taki trening. Ludziom bardzo się to podoba, ponieważ trening jest krótki, intensywny i wyzwala dużą dawkę endorfin. A do tego pomaga spalać tłuszcz.

Czy takie ćwiczenia można wykonywać tylko w parach?
Jan Dostatni: Absolutnie nie. Na pokazie przedstawiliśmy kilka freakowych ćwiczeń dostosowanych do pracy w parze, jednak sam zamysł naszych działań jest nakierowany na osoby chcące ćwiczyć solo w każdych możliwych warunkach.

Jakie są wasze zainteresowania?
Jan Dostatni: Jeżeli o mnie chodzi sport zawsze był na pierwszym miejscu, jednak oprócz tego uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi, bawiąc się na imprezach, oglądać wspólnie filmy w kinie oraz w wolnej chwili czytam książki. Interesuję się rozwojem osobistym.
Igor Druk: Moje zainteresowania to nie tylko sport, fitness i sztuki walki, z którym jestem związany juz ponad 16 lat, ale także rozwój osobisty – uwielbiam czytać książki o motywacji, biznesie, inwestowaniu oraz biografie ludzi sukcesu, jak Warren Buffett.
Prowadzimy Fanpage na Facebook’u, gdzie zamieszczamy już gotowe filmy z naszymi krótkimi treningami na poszczególne partie ciała jak uda, pośladki, ramiona, brzuch. Jeżeli chcecie być na bieżąco z ćwiczeniami i gotowymi planami treningowymi, śledźcie nas tutaj:

FIT – FUNCTIONAL INTENSIVE TRAINING (https://www.facebook.com/fit.trening2015/) oraz:

https://www.facebook.com/Jan-Dostatni-Trener-Personalny-153781168119293/ – Jan Dostatni

https://www.facebook.com/trenerpersonalnyigor/ – Igor Druk

Rozmawiała: Agnieszka Słodyczka

SONY DSC

SONY DSC

IMG_4143

Piotr Sztompke
Polecamy

Powiązane Artykuły