Mieszkanie ma płeć

W pewnych mieszkaniach bez trudu da się zauważyć kobiecą rękę. W końcu nikt tak jak one nie potrafi zadbać o to, by wszystkie drobiazgi i kolory były odpowiednio dobrane. Z pewnym dystansem podchodzą też do pewnych wymarzonych przez mężczyzn elementów wnętrza

Okazuje się zatem, że mieszkanie ma płeć. Wszystko zależy od tego, kto akurat je urządza. Na co podczas remontów i planowania wystroju zwracają uwagę panowie?

Zacznijmy od kolorów. Nie da się ukryć, że kobiety lubią, gdy ich gniazdko jawi się jasnymi barwami. Panowie preferują natomiast prosty surowy styl, a do tego nie przeszkadzają im te nieco ciemniejsze kolory. Lubią oni mocne barwy, takie jak granat, zieleń, szarość czy czerń. Nie oznacza to jednak, że gardzą białym. On także często jest w czołówce ich ulubionych kolorów. Panowie wybierają kolorowe lampy, poduszki lub krzesła. Takie elementy wystroju wnętrza łatwo bowiem zmienić, bez naruszania surowej konstrukcji bazowej.

Rzadko korzystają oni z tych możliwych zmian. Skoro jest im dobrze tak jak jest to po co, mieliby wprowadzać coś, co mogłoby sprawić, że będzie inaczej czy po prostu ładniej. Dekoracje i elementy, które mogłyby się przydać w tym procesie wydają się być zatem zbędne. Co ważne, najlepiej, aby ewentualne drobiazgi nie zbierały jednak kurzu. Generalizując: im bardziej praktycznie i wygodnie tym lepiej. Mieszkania takie najczęściej idealnie wpisuje się w styl industrialny bądź skandynawski.

Panowie lubią duże, rzucające się w oczy grafiki ścienne lub plakaty. Przydają im się też różne gadżety. Nie zawsze mają one jakieś zastosowanie praktyczne, ale z pewnością sprawdzają się jako dekoracja, a do tego wiążą panów emocjonalnie z danym miejscem. Dlatego też w skład wystroju wchodzić może gitara, deska snowboardowa czy fragment motocykla.

Panowie chcą zazwyczaj, by ich dom był miejscem spotkań towarzyskich. Z tym pragnieniem świetnie koresponduje natomiast stół bilardowy lub stół do pokera. Nie można także zapomnieć o fantazyjnym barku, który mógłby być dumą gospodarza oraz miejscu na pokaźny telewizor czy konsolę. Dumą pana domu z powodzeniem może być również regał z kolekcją płyt, filmów lub książek.

Choć pozornie, urządzenie mieszkania w męskim stylu wydaje się bardzo proste, to nie dajmy się zwieść. Dobrze przemyślana aranżacja wnętrza wymaga pomysłu i zaangażowania. Jeżeli natomiast mężczyzna dobrze przemyśli wystrój swojego królestwa to jest w stanie zwieść tym niejedną kobietę.

To pewien ogólny zarys tego, jak na płaszczyźnie aranżacji wnętrz odnajdują się mężczyźni. Nie zawsze postępują oni właśnie w ten sposób, jeżeli jednak są częścią grupy postępującej właśnie w ten sposób to nic w tym złego. Najlepsze pomiędzy kobietami i mężczyznami są przecież różnice. Nie ma się czego bać, czas nadać płeć swojemu mieszkaniu.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły