Męska koszula jeansowa – jak stylowo ją nosić?

Wbrew pozorom to praktyczny dodatek męskiej szafy, ponieważ daje wiele możliwości stylizacyjnych. Denim nie wychodzi z mody, dlatego taka koszula jest lubianym przez panów elementem casualowych wersji stroju. Bardzo łatwo się komponuje, zatem dowiedz się, jak ją nosić!

Pojawiły się później niż spodnie, ale cieszą się również dużą popularnością. W sezonie 2022/2023 koszula jeansowa męska jest znowu trendy, więc noś ją tak samo stylowo, jak gwiazdy. Modę na ich noszenie najpierw wypromowali tacy aktorzy jak Clint Eastwood czy Robert Redford, ale teraz z powodzeniem denimowe koszule stylizują David Beckham i Brad Pitt.

Kowbojski, kultowy look z męską koszulą z jeansu

Jest idealna do jeansów oraz dodatków inspirowanych Dzikim Zachodem – kapeluszem z szerokim rondem i butami w fasonie męskich kowbojek. Na wierzch możesz włożyć skórzaną kamizelkę, a pod szyją zawiązać męską chustkę w szkocką kratę. Jeżeli nie masz ochoty inspirować się westernowym stylem, załóż jeansową koszulę do ulubionych spodni z denimu i podwiń rękawy. Do tego dopasuj elegancki pasek i masz gotowy strój na miejskie spotkanie. Żeby uniknąć monochromatyczności denimu, postaw na dwa różne odcienie górnej i dolnej części garderoby. Może to być ciemna koszula i jasne spodnie lub zupełnie odwrotnie.

Jeansowa koszula męska w wersji bardziej eleganckiej

Męska koszula jeansowa jest elementem mody casualowej, dlatego nie jest mile widziana na oficjalnych spotkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie powinno się jej łączyć z garniturem. Można to robić, jednak powinien być to casualowy model dzienny. Taki zestaw sprawdzi się tylko podczas wydarzeń, gdzie akceptowany jest strój półoficjalny, czyli tak zwany smart casual. Według zasad klasycznej elegancji męskiej koszula powinna być wtedy znacznie jaśniejsza od marynarki, jednak w przypadku koszuli jeansowej można się z tej zasady wyłamać i zestawiać ją z jaśniejszymi marynarkami i garniturami, np. w kolorze szarym. W ten sposób powstanie ciekawa stylizacja.

Casualowe odsłony męskiego stroju z wykorzystaniem jeansowej koszuli

Jesienią taka garderoba sprawdzi się w zestawie z materiałowymi spodniami, mokasynami i kraciastym szalikiem. Do tego załóż męski prochowiec w czarnym lub karmelowym odcieniu. Latem jeansowa koszula może służyć także jako okrycie wierzchnie. Zarzucona na stylizowany T-shirt i w parze z jeansami sprawdzi się podczas wakacyjnego grilla. Kolejne połączenie, które zawsze zdaje egzamin to jeansowa koszula męska i beżowe spodnie, dlatego warto mieć oba elementy w swojej szafie. Zestaw można też wzbogacić o skórzany pasek męski w wybranym kolorze oraz casualową marynarkę lub kardigan, na wypadek, gdyby zrobiło się chłodniej.

Męską koszulę z jeansu mężczyźni często łączą z białymi spodniami. Do tego włóż białe trampki i masz gotową stylizację na popołudniowe spotkanie z przyjaciółmi. Dobrze wygląda także jako narzuta do czarnego golfu i ciemnych, męskich rurek – przełamuje swoim kolorem monochromatyczność casualowej wersji męskiego stroju. Możliwości stylizacyjnych z wykorzystaniem tego elementu stroju jest naprawdę wiele!

Źródło: materiał zewnętrzny Partnera

fot. Jonathan Francisca, Unsplash

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły