Trendy goszczące w naszych wnętrzach

Każdy kolejny rok to szansa na zmiany. Nie tylko w swoim postępowaniu czy stylu życia, ale i we własnym domu. Co inspirowało nas w ubiegłym roku i w jaki sposób aranżowaliśmy swoje wnętrza?

Do najpopularniejszych trendów ubiegłego roku należał styl skandynawski. On właściwie nigdy nie wychodzi z mody, ale w 2016 roku stawialiśmy na niego jeszcze bardziej. Proste formy i jasne kolory to środki, po które chętnie sięgamy już od kilku sezonów. Funkcjonalne rozwiązania oraz wykorzystanie stonowanych barw nadają wnętrzu lekkości i sprawdzają się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nic więc dziwnego, że aranżacje z dalekiej północy są inspiracją do powstania wielu wspaniałych projektów.

W stylu skandynawskim minimalizm króluje także w kwestii kolorystyki. Wąska gama barw wcale nie musi być jednak monotonna. Co więcej, styl skandynawski sprawdza się również w niewielkich mieszkaniach. Nie zawsze musimy być mu jednak wierni od początku do końca. Czasami może być wyłącznie bazą projektu.

Coraz częściej w mieszkaniach zaczęły się również pojawiać elementy nawiązujące do minionych epok. Łączenie różnych okresów i stylów pozwala na pełną swobodę w projektowaniu, dzięki czemu możemy stworzyć niebanalne i jedyne w swoim rodzaju aranżacje. Nowoczesność z klasyką, stare z nowym, minimalizm z prowansalskim detalem – każdy chwyt jest dozwolony, a my możemy popuścić wodze fantazji i eksperymentować z najróżniejszymi zestawieniami. Pozornie niepasujące do siebie meble i dodatki mogą stworzyć idealnie współgrającą całość. Takie zestawienia dają wiele możliwości, ale i narażają nas na niebezpieczeństwo. Może się bowiem okazać, że połączymy zbyt różnorodną stylistykę ze zbyt urozmaiconą kolorystyką.

Co jeszcze działo się w 2016 roku? Miniony rok był różnorodny pod względem trendów w aranżacji wnętrz. Ciężko wyłonić jeden styl, który dominował w 2016, ale zdecydowanie przeważały stonowane, uniwersalne kolory i klasyczne rozwiązania połączone z niestandardowymi elementami – takimi jak bogate w detal, wzorzyste posadzki czy przestrzenne kafle. Pamiętajmy jednak, że wnętrze ma nam służyć przez lata, więc zamiast ślepo podążać za trendami zdajmy się na własny gust i stwórzmy przestrzeń, która jak najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Źródło: GutPR

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły