Więzi rodzinne, które warto budować

Zaufanie do rodziny nie zawsze się opłaca, a łączące ją więzy mogą się okazać słabsze niż myślimy. Czy warto zatem bezgranicznie wierzyć w to, co mówią nasi bliscy? Wskazówek w tej kwestii dostarcza nam C. L. Taylor, autorka książki „Zaginiony”

Gdy piętnastoletni Billy Wilkinson znika z domu w środku nocy, winny czuje się każdy członek jego rodziny. Jednak Wilkinsonowie tak nawykli do zatajania przed sobą różnych spraw, że prawda zaczyna wychodzić na jaw dopiero po pół roku, gdy telewizyjny apel o informacje w sprawie zaginionego przynosi skutek odwrotny do zamierzonego.

Matka chłopaka, Claire, jest pewna, że jej syn żyje, a za jego zniknięciem nie stoi żadna z bliskich osób. Przeczucia matki zazwyczaj się sprawdzają, ale czy zawsze? Zdarza się bowiem, że ci, którzy są najbliżej nas, najwięcej przed nami ukrywają. Co gorsze, Claire ma zaniki pamięci – błąka się po ulicach, pomieszkuje w obcych hotelach, a w jej torebce można znaleźć przedmioty, które nie są jej znane.

Gdy któregoś razu budzi się z krwią na rękach, nikt – a już najmniej sama Claire – nie potrafi wyjaśnić, co się stało. Więź matki z dzieckiem jest nierozerwalna, co jednak, gdy matka ma straszliwą tajemnicę do ukrycia?

C.L. Taylor jest uznawana w Wielkiej Brytanii za królową mrocznego thrillera psychologicznego. W swoich książkach, które stale znajdują się na szczytach list bestsellerów, opisuje ciemną stronę ludzkiej natury. Prawa do jej powieści zostały sprzedane do 15 krajów.

Źródło: Burda Media

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły