Telefon pod ochroną

Gdy nasz telefon przestaje działać to czujemy jakbyśmy czegoś ważnego nie mieli. Tracimy kontakt ze światem, a nasz mobilny przyjaciel musi zostać oddany do naprawy. Zarówno na wirusy, jak i na uszkodzenia mechaniczne jesteśmy w stanie coś poradzić. Trzeba jednak trochę naszego zaangażowania

Skoro telefon dla wielu jest takim właśnie przyjacielem to dobrze jest o niego dbać jak o przyjaciela. Nie potrzeba do tego zbyt wiele, wystarczy przewidzieć kilka sytuacji, które mogą mu zagrozić. Zupełną podstawą naszych działań powinien być zakup etui. Wybór w tej kwestii jest spory. Możemy wybrać zarówno taki, który zabezpieczy telefon przed upadkiem czy przed wstrząsem lub zalaniem. Etui to także dobry element ozdobny. To, że chronić będzie telefon nie oznacza, że jest pozbawiony walorów estetycznych. Etui to także ochrona przed zadrapaniami czy rysami, które mogą się pojawić na ekranie. Ważne, aby było ono odpowiednio dobrane – dzięki temu nie będzie utrudniało korzystania z klawiszy funkcyjnych a smartfon nie wysunie się z niego przypadkiem w najmniej odpowiednim momencie.

Niejednokrotnie zdarza się, że uszkodzony zostaje wyświetlacz dotykowy. W końcu, nawet gdy bardzo uważamy na swój telefon, to czasami zwyczajnie wrzucimy go do torby czy kieszeni pełnej różnych ostrych przedmiotów, takich które mogą go na przykład porysować. Założone na ekran szkło hartowane doskonale sprawdzi się właśnie w takiej sytuacji – nie pozwoli na powstawanie nieestetycznych rysek, które w konsekwencji mogą również trwale uszkodzić wyświetlacz.

Nie da się jednak ukryć, że najlepszym sposobem na ochronienie swojego telefonu przed nieszczęśliwym wypadkiem jest po prostu ostrożność. Może się bowiem okazać, że we wspomnianej torbie czy plecaku będzie coś, co wyleje się na nasz telefon lub go przygniecie. Dlatego mimo wszystko dobrze jest mieć jedną kieszeń, w której będziemy go trzymać. To jednak wymaga wyrobienia sobie pewnego nawyku wrzucania go właśnie tam.

Poza oczywistymi kwestiami pozostaje jeszcze przystosowywanie naszego telefonu do pór roku. Zmienne warunki atmosferyczne i temperatura mają spory wpływ na smartfony. Latem nie warto ich nosić w kieszeni, szczególnie przy zbyt dużych upałach – może się wtedy dostać do nich wilgoć, która trwale uszkodzi sprzęt. Zimą warto zadbać o to, aby telefon znajdował się właśnie w kieszeni – niska temperatura niekorzystnie wpływa na delikatne części, należy więc pamiętać, aby sprzęt miał możliwość choć trochę ogrzać się od ludzkiego ciała.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły