Talant Dujszebajew: Legenda piłki ręcznej i jej tajemnice

Talant Dujszebajew to legenda piłki ręcznej. W najnowszej książce Agnieszki Goli-Rakowskiej zatytułowanej „Prawdziwy talent” pokazuje on, kim jest tak naprawdę. Miłośnicy sportu, ale i fani samego Dujszebajewa z pewnością znajdą w niej sporo nowinek

Wspomniana książka stanowi wywiad-rzekę, dzięki której mamy okazję poznać bliżej Talanta Dujszebajewa. Trener reprezentacji Polski zdradza sekrety, o których nigdy dotąd nie mówił w mediach. Opowiada o swoim dzieciństwie w Kirgistanie; przeprowadzce do ZSRR i jego rozpadzie; grze w reprezentacji Hiszpanii oraz niemieckich klubach; o swoich sukcesach, porażkach, ciężkiej chorobie w dzieciństwie, która doprowadziła go na granicę życia i śmierci. Bohater mówi również o sprawach związanych z jego pracą trenera oraz budowaniu relacji z zawodnikiem. W bardzo szczerych i osobistych wywiadach można przeczytać rzeczy, które będą zadziwiały, czasem szokowały i wzruszały.

O swoim życiu opowiada nie tylko sam Talant. W czwartym rozdziale książki zatytułowanym „Talant oczami innych” o trenerze wypowiadają się ludzie, którzy są blisko niego lub znają trenera. To jego żona, najbliżsi, zawodnicy, piłkarze, którzy przeciwko niemu walczyli na boisku. Dzięki tym wszystkim wypowiedziom poznajemy Talanta z innej perspektywy, widzianego oczami innych ludzi, którzy obserwują go z boku.

Autorką tej wciągającej publikacji jest Agnieszka Gola-Rakowska – dziennikarka, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka Wydziału Filologicznego o specjalizacji komunikacja społeczna i edytorstwo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynała w TVP Katowice w programie informacyjnym. Autorka kilkudziesięciu reportaży o tematyce społecznej oraz interwencyjnej. Razem z zespołem „Magazynu Ekspresu Reporterów” zdobyła trzy Telekamery oraz Złotą Telekamerę w kategorii Publicystyka. Współpracowała przy tworzeniu filmu dokumentalnego „Stan umysłu” realizowanego dla Telewizji Polskiej. Wyreżyserowała filmy pt. „Życie to nie kabaret”, „Andrzej Gołota – legenda polskiego boksu” oraz „110%”. Praca nad filmem „110%” to jej największe reżyserskie wyzwanie, a zarazem debiut na dużym ekranie.

Źródło: Burda Media

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły