Sukces jest Kobietą: Danuta Ochał

Danuta Ochał – Wiceprezeska i Dyrektor Marketingu i Handlu (CSO/CMO) to znana już Czytelniczkom i Czytelnikom Bohaterka projektu „La Dolce Vita” z ramienia „Sukces jest kobietą”. Odpowiada za działania firmy LaserTec S.A. w obszarze handlu i marketingu, relacje z partnerami strategicznymi, uczestniczy w tworzeniu koncepcji rozwoju spółki, w tym odnośnie projektów bateryjnych.

LaserTec S.A. to jedna z wiodących firm na rynku europejskim w obszarze technologii laserowych dla przemysłu. Spółka specjalizuje się w doborze parametrów procesowych, opracowywaniu technologii, projektowaniu oraz wykonywaniu zrobotyzowanych systemów laserowych. LaserTec oferuje usługi laserowego: hartowania, napawania, spawania, cięcia 3D oraz spawania hybrydowego.

Co w Pani pracy jest niezwykłego, co Panią codziennie wprawia w dobry nastrój?

Niezwykłe w mojej pracy są projekty i ludzie, którzy je tworzą i realizują. Są to przedsięwzięcia innowacyjne o różnym stopniu skomplikowania i każdy dzień niesie nowe wyzwania. Każda osoba w naszej firmie jest zaangażowana w jej rozwój i przyczynia się do jej sukcesów.

Gdy widzę, jak ludzie ze sobą współpracują, wymyślając i tworząc naprawdę niesamowite rozwiązania, czy też mobilizując się w sytuacjach nieprzewidywalnych, to sama do siebie uśmiecham się. Mamy świetny zespół i dlatego mam niemalże zawsze dobry nastrój.

Co w sobie uważa Pani za wyjątkowe i wspaniałe?

Cechę, która może być dwojako rozumiana, a więc upartość. Pozwala mi ona w konsekwentnym dążeniu do wyznaczonych celów. Ponadto empatię i pracowitość.

Co w kobietach ceni Pani najbardziej i co mogłaby Pani określić przymiotnikiem „wspaniałe”?

Cenię i podziwiam w kobietach ich kobiecą siłę, a więc umiejętność funkcjonowania i osiągania celów w świecie, który niestety nadal nie jest równie sprzyjający dla nich, jak dla mężczyzn. Mimo wielu stereotypów i trudności, kobiety potrafią być wielozadaniowe, potrafią zakasać rękawy i stawić czoła przeciwnościom, nie zwracając uwagi na swój nastrój umieją pomagać innym. Kobieca siła to także empatia, intuicja oraz konsekwencja w działaniach.

Jakie cechy charakteru, według Pani, powinna mieć skuteczna kobieta biznesu?

Przede wszystkim odwagę, wytrwałość, skłonność do ryzyka i wiarę w swoje możliwości. Ważna jest również systematyczność i pracowitość, a przy tym dystans do siebie, co pomaga oszczędzać czas i zdrowie na przejmowanie się zbędnymi komentarzami. Mimo, że wiedza, umiejętności i kompetencje nie mają płci, nie należy zapominać o ciągłym doskonaleniu się i pogłębianiu wiedzy.

Co może nam najbardziej przeszkadzać w drodze do zawodowych sukcesów?

My, kobiety, bardzo dużo od siebie wymagamy. Jednym z powodów naszych błędów, czy nawet największych porażek, są często brak pewności siebie i wiary w swoje możliwości, emocjonalne podchodzenie do biznesu, niekonsekwentne działania, a także perfekcjonizm, który może nas wprowadzić w błędne koło.

Zazdroszczę mężczyznom. Chciałabym mieć taką pewność siebie i taki niesamowity luz, bo jednak można powiedzieć, że jestem perfekcjonistką, mimo, iż walczę z tym. Dlatego też ważne jest, rozwijanie firmy na zaletach innych ludzi. I to, co może być pomocne, ale może nam również przeszkadzać czy zniechęcać w drodze do zawodowych sukcesów to najbliższe otoczenie. Należy otaczać się osobami, które nas wspierają na tej drodze, albo przynajmniej nie przeszkadzają.

Po więcej informacji o działalności naszej Bohaterki zapraszamy tutaj:

http://lasertec.pl/pl/

Foto – materiały własne oraz zdjęcie z Hali przemysłowej LaserTec S.A

Materiał powstał w ramach kampanii LA DOLCE VITA!

Piotr Sztompke
Polecamy

Powiązane Artykuły