Serialowi „bad boys”

Najbardziej pociągają nas ci na pierwszy rzut oka wredni, złośliwi, nie grzeszący empatią, ale za to zwalający z nóg urokiem osobistym, inteligencją i charakterem. W głębi duszy oczywiście czuli i delikatni. Oto ranking serialowych złych, nieokrzesanych chłopców, których niejedna z nas zaprosiłaby na chwilę do realnego życia

10. Rick Castle – Castle
Niezwykle popularny autor powieści kryminalnych, Richard Castle (Nathan Fillion), nie przypadkiem jest przesłuchiwany w sprawie serii morderstw, które opisał wcześniej w swoich książkach. Rick zaciekawiony sprawą postanawia pomóc pani detektyw (Stana Katic) w rozwikłaniu tej misternej zagadki, jak i kolejnych, co wcale nie budzi jej zachwytu… Nie musimy dodawać, że serial od kilku sezonów zyskuje na popularności, a postać pisarza – detektywa amatora urzeka z każdym odcinkiem coraz bardziej.

9. Michael – Nikita
Nikita (Maggie Q) jest szpiegiem i zabójcą, który żyje pod przykrywką stworzoną przez organizację zwaną „Division”. Tę samą, która zabrała jej prawdziwą tożsamość, nauczyła i zmusiła do mordowania na zlecenie. Nikita jest również pierwszym rekrutem, któremu udało się uciec z organizacji, jednak, zamiast rozpocząć nowe życie, ta postanawia się zemścić i ochronić innych przed rekrutacją. Na jej drodze staje wierny organizacji Michale (Shane West), ale – żeby sprawa nie była zbyt prosta – Michael jest też największą miłością Nikity. Nie dziwimy się jej wcale.

8. dr Pierce – Perception
Głównym bohaterem „Pułapek umysłu” jest dr Daniel Pierce (zniewalająco przystojny Eric McCormack), ekscentryczny i genialny neurobiolog. Potrafi on odczytywać ludzkie emocje i ma doskonałą wiedzę na temat ludzkich zachowań. Niestety, cierpi również na schizofrenię. Wywołuje to u niego halucynacje i omamy, które często naprowadzają go na trop pozwalający zakończyć skomplikowane sprawy. Umiejętności te sprowadzają do niego jego byłą studentkę Kate Moretti (Rachael Leigh Cook), obecnie agentkę FBI. Potrzebuje ona pomocy w rozwiązywaniu zawikłanych spraw kryminalnych. Dzięki swojemu unikalnemu spojrzeniu na otaczający go świat, Daniel pomaga rozwiązywać skomplikowane sprawy kryminalne. I jest na tyle ekscentryczny, że znalazł się w naszym rankingu zadziornych serialowych panów.

7. Patric Jane – The Mentalist
Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker), który pracuje jako niezależny prywatny detektyw i konsultant w Kalifornijskim Biurze Śledczym. Wcześniej, dzięki niezwykłemu talentowi obserwacji i dedukcji, udawał on medium, wykorzystując naiwność innych ludzi. Jednak, gdy seryjny morderca Red John zabił jego żonę i córkę, Patric postanowił porzucić dotychczasowy zawód i pomagać policji. Stosując swoje zdolności oraz wykorzystując takie metody, jak sugestia, hipnoza czy manipulacja, potrafi rozwiązać najróżniejsze sprawy kryminalne. A nam się taki mężczyzna bardzo podoba!

6. Eric – True Blood
Takiego serialu jeszcze nie było. Wampiry, wilkołaki, wróżki, wszechobecna magia, seks, brud i bieda. A to wszystko w dzieje się w mrocznej Luizjanie osadzone w jak najbardziej realnym czasie i miejscu. I nawet jeżeli można w „True Blood” znaleźć stereotypowe elementy budowania serialu (chociażby zwykłą, z pozoru, dziewczynę przeżywającą wielką miłość do niebezpiecznego wampira) i czasem odnieść wrażenie, że to serialowa wersja sagi „Zmierzch” dla dorosłych, to i tak seria ta jest naprawdę nietuzinkowa. A jeszcze bardziej nietuzinkowi są jej wampirzy bohaterowie – Bill (na początku serialu „ten dobry” wampir) oraz Eric („ten zły”).

5. Dexter Morgan – Dexter
Dexter jest pracownikiem policyjnego laboratorium, jest też seryjnym mordercą. W dzieciństwie został przygarnięty przez policjanta, Harry’ego, który nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia, będące wynikiem traumatycznych przeżyć. Dexter, posługując się „kodeksem” przybranego ojca, zabija ludzi, którzy sobie (w jego mniemaniu) na to zasłużyli. Od czasu śmierci Harry’ego nie ma nikogo, kto znałby mroczną prawdę o Dexterze. Nie wie o tym nawet jego przybrana siostra Deb, pracująca w tym samym oddziale policji Miami. Nie wiedzą o tym jego koledzy, ani partnerki życiowe, a każdy, kto odkrywa jego mroczną tajemnicę, kończy w miejscu, do którego raczej żadna z nas nie chciałaby się wybrać. Co nie zmienia faktu, że postać Dextera jest niezwykle intrygująca dla widzów na całym świecie, o czym świadczy ogromna oglądalność i kolejne sezony serialu.

4. Damon – The Vampire Diaries
Drugiego takiego serialowego wampira nie ma, nie było i długo nie będzie. Kilka złów o fabule. Po niemal półtora wieku Stefan Salvatore powraca do swojego rodzinnego miasteczka. Poznaje tam Elenę. Jej twarz do złudzenia przypomina wampirzycę, która uczyniła go nocnym łowcą. Do miasteczka powraca również brat Stefana – Damon. Niezwykły plan, który Damon zamierza wprowadzić w życie odkryje tajemnice z przeszłości oraz pociągnie za sobą wiele ofiar, gdyż powiedzenie „dążyć do celu po trupach” traktuje on wyjątkowo dosłownie. Oczywiście, „ten zły” okazuje się nie być tak zły, jak na to wygląda, a jeśli do tego wyglądu (bardzo zresztą pociągającego) dołożyć cięty dowcip, duży dystans do świata i niezwykłą inteligencję, otrzymujemy mężczyznę (wampira) doskonałego.

3. Harvey – Suits
Mike Ross (Patrick J. Adams) jest leniwym, lecz błyskotliwym, wyrzuconym z uniwersytetu chłopakiem, cechującym się pamięcią fotograficzną, która pomogła mu zdać egzaminy adwokackie, nie uczęszczając do szkoły prawniczej. Harvey Specter (Gabriel Macht), jeden z najlepszych prawników na Manhattanie, zatrudnia Rossa na stanowisku jego nowego współpracownika. Ross musi oczywiście udawać, że ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Harvarda. I to właśnie początek wielu intryg i zawiłych spraw sądowych, jakim duet: wyrafinowany, chłodny i zawsze nienagannie i stylowo ubrany Harvey i nieokrzesany Ross będzie musiał stawić czoła.

2. Gregory House – dr House
Doktor Gregory House (Hugh Laurie) ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale – nie lubi rozmawiać z pacjentamii i unika tego za wszelką cenę. W ogóle nie przepada za ludźmi – uważa ich za idiotów, nieudaczników i kretynów. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Taki mężczyzna, nawet, jeśli jest socjopatą, nie może zostać niezauważony przez kobiety. W naszym rankingu – na podium!

1. Neal – White Collar
Uroczy, seksowny i wyrafinowany, Neal Caffrey (Matthew Bomer) jest jednym z najzdolniejszych fałszerzy na świecie. Z jego talentem, może mieć wszystko, co tylko zechce, ale jedyną rzeczą, której pragnie, jest wyśledzić dziewczynę będącą miłością jego życia – Kate (Alexandra Daddario), która niedawno zniknęła. Po ucieczce z maksymalnie strzeżonego więzienia, kieruje się do ich wspólnego mieszkania. Tam właśnie odnajduje go agent FBI, Peter Burke (Tim DeKay), który, jako jedyny, potrafił złapać przebiegłego oszusta. Neal otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – w zamian za wolność, pomoże FBI łapać najbardziej nieuchwytnych przestępców w kraju. Nie ma najmniejszych wątpliwości. Takiemu oszustowi, jak Neal, każda z nas z rozkoszą dałaby się okraść i wyprowadzić w pole.

Aneta Zadroga
Polecamy

Powiązane Artykuły