Przygotowani na aktywność

Aktywny tryb życia jest nie tylko dla tych, którzy chcą być „fit”. Na ruch oraz zdrowe odżywianie powinien postawić każdy, komu zależy na swoim organizmie – bez względu na wiek, upodobania czy wykonywane obowiązki. Co dobrego może nam przynieść taki styl życia?

Prawdą jest, że każdy z nas ma zupełnie inne predyspozycje. Te różnice warto jednak wykorzystywać do własnego rozwoju i stawiać na aktywności, które są odpowiednie właśnie dla nas. Nie chodzi tutaj wyłącznie o naszą kondycję, ale i o czas, który jesteśmy w stanie poświęcić na ruch. Może się okazać, że w ciągu całego dnia wygospodarujemy jedynie 10 minut na to, aby poświęcić się aktywności. Mając taką ilość czasu niejednokrotnie z niej rezygnujemy. Tyle wystarczy jednak, aby wziąć skakankę i nieco się zmęczyć lub po prostu zrobić kilka pompek. Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy jedynie znaleźć coś, co będzie nam się podobało i poświęcić temu wolny czas. Nawet jeśli miałoby to być jedynie kilka minut dziennie.

Co może dać nam taka aktywność? To nie tylko sposób na poprawę nastroju i lepsze samopoczucie, ale również szansa na to, aby przyczynić się do poprawy kondycji i swojego stanu zdrowia. Nawet krótki trening sprawia, że znacznie łatwiej jest nam przeciwstawiać się infekcjom czy unikać bólów kręgosłupa. Aktywność pozwala nam również nabrać chęci do działania i zacząć myśleć pozytywnie.

Rozpoczynając ćwiczenia warto pamiętać o kilku zasadach, które sprawia, że trening będzie przyjemniejszy i pozwoli uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Nie należy lekceważyć przygotowania nawet jeśli mamy niewiele czasu na ćwiczenia. Przed każdą sesją należy rozgrzać mięśnie – tylko ciepłe są gotowe do wysiłku, a ich wydajność znacznie wzrasta. Poza standardowymi ćwiczeniami rozgrzewającymi możemy skorzystać z pomocy specjalistycznych preparatów np. żelu rozgrzewającego REFITNER. Po aplikacji tego preparatu występuje przyjemne i długotrwałe uczucie rozgrzania, a mięśnie są gotowe do kolejnych wyzwań.

refitner_mh
Obciążając poszczególne partie mięśni pamiętajmy również o stretchingu. Jest on równie ważny jak samo ćwiczenie. Na tym jednak nie koniec. Istotna jest część relaksacyjna całego treningu, dzięki której nieco ochłoniemy i pozwolimy, aby nasz oddech nieco się uspokoił.

refitner

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły