Poszukiwania pracy w międzynarodowej firmie

Chcąc odnaleźć pracę warto jest korzystać nie tylko ze swoich umiejętności. Pomóc nam w tym trudnym procesie poszukiwania odpowiedniego zajęcia mogą również inni, zdecydowanie bardziej doświadczeni

Targi Pracy to cykliczne spotkania odbywające się w wielu miastach Polski. Dzięki nim możemy nie tylko znaleźć nowe miejsce zatrudnienia, ale i poznać wiele osób, które w przyszłości okażą się dla nas ważne.

Podczas tego typu wydarzeń można także znaleźć osoby, które prowadzą firmy zagraniczne i to w nich brakuje fachowców. Jeśli zatem myśleliśmy o pracy w międzynarodowej firmie to może być to dla nas idealny sposób na to, by taką znaleźć. Takie zajęcie można było znaleźć np. 5 października podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki. Spotkały się tam m.in. firmy zrzeszone we Francusko-Polskiej Izbie Gospodarczej.

Jak pokazują statystyki poziom bezrobocia w Polsce, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich, jest najniższy od początku transformacji. Pracodawcy coraz bardziej muszą zatem konkurować o pracownika oferując dodatkowe benefity. Mocno w tej rywalizacji uczestniczą również firmy francuskie, których główne siedziby i znaczna część zakładów ulokowanych jest w dużych miastach, czyli tam, gdzie o pracownika najtrudniej. Nowoczesne programy z zakresu rozwoju kompetencji, system świadczeń pozapłacowych, a także możliwość kontynuowania kariery za granicą, to atuty, które w wyścigu o pracownika często odgrywają znaczącą rolę.

Specyfika Targów Pracy ma to do siebie, że w trakcie ich trwania nie tylko rozmawia się o konkretnych formach zatrudnienia, ale i „rozdaje się” przygotowane już miejsca pracy. Etatów może być wtedy nawet 1-2 tysiące. Wszystko jest jednak zależne od wielkości wydarzenia.

We wspomnianej strefie nie zabrakło firm działających w zakresie: handlu i dystrybucji, usług finansowych, przemysłu chemicznego, gospodarki odpadami, budownictwa, energetyki, hotelarstwa, transportu i logistyki czy usług doradczych.

Wybierając karierę we francuskiej firmie możemy się spotkać z sytuacją, że naszym bezpośrednim przełożonym będzie Francuz. Czy taka współpraca będzie prosta, czy konieczna jest znajomość języka francuskiego? Takie korporacje stawiają niejednokrotnie na międzynarodowość, a więc ich oficjalnym językiem jest w tym przypadku język angielski.Znajomość języka francuskiego jest w nich jednak szczególnie doceniana.

Źródło: ManpowerGroup

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły