Patrizio Buanne: Artysta, który czaruje głosem

Sprzedał już 4 miliony płyt na całym świecie, zyskał miano włoskiej gwiazdy sceny muzycznej i nieustannie uwodzi fanów swoim głosem. Patrizio Buanne wkroczył do muzycznego świata w 2005 roku, ale postanowił w nim zostać na dobre

Nieco ponad 10 lat temu Patrizio Buanne trafił na dużą scenę i już wtedy wszystkich oczarował. Jego głos łapie za serce, a niesamowita, żywiołowa osobowość sprawia, że podczas koncertów wszyscy podrywają się do tańca.

Patrizio Buanne urodził się w Wiedniu, ale wychował i studiował w Neapolu. Nic zatem dziwnego, że muzyka i włoska natura są w nim głęboko zakorzenione. Neapol jest rodzinnym miastem jego ojca, natomiast matka artysty pochodzi… z Polski.  To właśnie ona zaszczepiła w synu chęć do nauki języka polskiego.

Artysta miał zaszczyt występować przed takimi osobistościami jak papież Jan Paweł II, rodziny królewskie czy prezydent USA, a jego trasy koncertowe zawitały na każdy kontynent. Patrizio Buanne występował też w Polsce – w 2005 roku pojawił się z recitalem na festiwalu w Sopocie oraz zaśpiewał dla publiczności zgromadzonej na „Różach Gali”.

Co czyni go podobnym do takich artystów jak Chris Botti, Adele, Celine Dion, Julio Iglesias czy Tom Jones? Podobnie jak oni szuka on w piosenkach ponadczasowej jakości i przemyca romantyczną wrażliwość. Bez wątpienia artysta pozostawił trwały ślad na scenie muzycznej ostatniej dekady ze swoimi współczesnymi, a jednocześnie autentycznymi interpretacjami włoskich standardów i milionami sprzedanych płyt.

Artysta ma na swoim koncie również płytę „Bravo! Patrizio”. Stanowi ona kolekcję 19 utworów osobiście wybranych przez Patrizio i jest jakby zbiorem pocztówek z muzycznej podróży, która przez 11 lat przynosiła radość milionom fanów na całym świecie. Znajdziemy na niej największe światowe przeboje z dorobku Włocha, w tym  porywające interpretacje włoskich klasyków jak „Parla Piu Piano”, „Che Sara”, czy „L’Italiano”, ale również własne wysmakowane kompozycje jak „I Will Love You Forever”.

Źródło: Universal Music Polska

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły