Ojciec na tropie dziecięcego wózka

Kolory, kształt, wygoda – to cechy, na które najczęściej zwracamy uwagę podczas zakupu wózka dziecięcego. Co jednak z innymi właściwościami, takimi jak bezpieczeństwo, amortyzacja czy konstrukcja? Tu potrzebne jest fachowe oko ojca. Czas zatem ruszyć na poszukiwania odpowiedniego wózka!

Rodzice wybierający wózek dziecięcy często decydują się na taki, który posłuży ich pociechom przez dłuższy czas. Podyktowane jest to nie tylko kwestiami finansowymi, ale i funkcjonalnością. Stąd też wiele wokół nas wózków wielofunkcyjnych, 2 w 1 czy też 3 w 1. Decydując się na taki sprzęt warto jednak zwrócić również uwagę na to, jakiego rodzaju atestami jest oznaczony oraz, na ile jest on komfortowy dla dziecka. Przed nami zatem poszukiwania, podczas których warto być czujnym.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Każdy wózek dziecięcy powinien spełniać określone wymagania. Zanim jednak wyjdziemy z wybranym sprzętem ze sklepu sprawdźmy, czy na pewno ma on odpowiednie atesty i będzie bezpieczny dla naszej pociechy. W naszym kraju każdy z wózków musi być wykonany zgodnie z normą europejską: PN-EN 1888:2012. To ona zawiera kwestie techniczne odnoszące się do bezpieczeństwa, a także procedury kontroli tego rodzaju sprzętu w Europie. Co ważne, wózki powinny zawierać również atest Państwowego Zakładu Higieny.

Część rodziców zwraca również uwagę na charakterystyczny znak trójkąta z literką B wpisaną w jego środek. Co on oznacza? To nic innego, jak wskazówka, że ten wózek jest bezpieczny dla naszego dziecka.

DSC_0055

Po drugie: amortyzacja

Podobnie jak w przypadku samochodu, wózek dziecięcy również ma swoją amortyzację. To nic innego jak miękkie zawieszenie. Dzięki niemu wstrząsy i ewentualne nierówności terenu nie będą tak bardzo odczuwalne dla dziecka. Sprawdzając, na ile wózek się ugina warto przy okazji zobaczyć także, z jakiego rodzaju oponami mamy do czynienia. Te duże i pompowane z pewnością będą lepsze niż piankowe. Dlaczego? Są miękkie i zdecydowanie lepiej dopasują się do podłoża.

DSC_0829

Po trzecie: hamulec

Każdy, kto choć raz miał okazję skorzystać z hamulca znajdującego się przy wózku wie, jak ważny to element. Samo jego istnienie to nie wszystko. Ważne, aby był on mocny – najlepiej jeśli blokuje też oba koła jednocześnie. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że używając takiego hamulca nie stanie się nic złego.

Po czwarte: solidny stelaż

O ile na początku dziecko niewiele waży i właściwie każdy stelaż będzie dla niego wytrzymały, to z czasem pojawia się w tej kwestii problem. Nie wszystkie wózki są jednak wyposażone w mechanizm, który okazuje się dobry dla starszego dziecka. Weźmy bowiem pod uwagę, że w wózku wielofunkcyjnym gondolę zamieniamy potem na wersję spacerową.

Poza tym warto także spojrzeć na mechanizm, który ma blokować wózek przed nagłym złożeniem. To szczególnie ważne dla dziecka, które w przyszłości może przypadkowo dotykać mechanizmu, dzięki któremu takie składanie jest możliwe.

DSC_0781

Analizując wszystkie za i przeciw dobrze jest spojrzeć na sprzęt, który od lat produkują specjaliści w tej dziedzinie. Mowa o specjalistach pracujących w CAMARELO. To oni mogą się pochwalić kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, wieloma produktami na wysokim poziomie, które postały w oparciu o analizy potrzeb rodziców oraz wymagań najmłodszych.

Więcej na: www.camarelo.pl

reklama na stronę Camarelo

UWAGA KONKURS!!!

Do wygrania wielofunkcyjny wózek marki Camarelo!

Wystarczy do czwartku do godz. 20 nadesłać na adres: kontakt@dzienmezczyzny.pl odpowiedź na pytanie:

„Jaki powinien być wózek dla dziecka odpowiedni dla świeżo upieczonego Taty”. Odpowiedź nie powinna przekraczać 700 znaków ze spacjami.  Redakcja wyłoni zwycięzcę, który zostanie poinformowany o decyzji drogą mejlową.

Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest gotowość do przekazania redakcji w umówionym terminie recenzji z użytkowania wózka i kilku amatorskich/samodzielnie wykonanych zdjęć

Regulamin

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły