Oferta BBC na marzec

Co szczególnie poleca kanał BBC Lifestyle w tematyce seriali dokumentalnych na najbliższy miesiąc? Oto najciekawsze propozycje!

Jak oni to zbudowali?

(How Did They Build That?)

Od wtorku 24 marca, godz. 22:30

Seria 1 (8 odcinków)

Luksusowy podziemny hotel w Chinach, winda prowadząca na górski szczyt, pokryty miedzią drapacz chmur na Manhattanie oraz podniebne ogrody w Singapurze – m.in. te największe cuda inżynierii na świecie przedstawione zostały w ośmioodcinkowym serialu dokumentalnym. Na widok tych niesamowitych konstrukcji wielu zapewne zada pytanie: „Jak oni to zbudowali?”. Twórcy programu podróżują po świecie i w poszukiwaniu szczegółowych odpowiedzi rozmawiają z architektami oraz budowniczymi współczesnych arcydzieł. Piękne, bezkompromisowe i śmiałe – te konstrukcje reprezentują inżynierię na niespotykanym dotąd poziomie.

Podróż po współczesnej Europie

(Ed Balls – Travels in Europe)

Poniedziałek 16 marca, godz. 22:30

Brexit zbliża się wielkimi krokami. Zmiany czekają nie tylko Wielką Brytanię. Były brytyjski polityk Ed Balls chce dowiedzieć się czy czeka nas katastrofa, czy po prostu nowy rozdział w historii Unii Europejskiej. Podczas podróży po całym kontynencie rozmawia z Europejczykami o przeróżnych życiorysach: członkami duńskiego zespołu anty-brexitowego, polskimi górnikami oraz włoską gwiazdą Instagrama. Każdy z nich inaczej postrzega obecną sytuację polityczną. Pół żartem, pół serio – Ed stara się zrozumieć duszę dzisiejszej Europy.

Top Gear: samoloty, pociągi i inne pojazdy

(Top Gear: Planes, Trains and Automobiles)

Od soboty 14 marca, godz: 22:00

Seria 1(7 odcinków)

Starannie wyselekcjonowana kompilacja fragmentów klasycznych odcinków „Top Gear”, w których Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May podbijają wody, lądy oraz przestworza. Z właściwym sobie zacięciem oraz zwariowanym poczuciem humoru prowadzący przemierzają świat i ścigają się wszystkimi możliwymi środkami transportu – zabytkowymi wyścigówkami, najwyższej klasy motocyklami, pojazdami parowymi, a nawet własnej konstrukcji poduszkowcem oraz latającym karawanem. Żadne wyzwaniem im nie straszne. Ten program to istny motoryzacyjny cyrk z Clarksonem, Hammondem oraz Mayem w szczytowej formie.

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły