Najważniejsze zalety chłodziarek wolnostojących

Lodówka, inaczej nazywana również chłodziarką, stanowi absolutny niezbędnik w każdej kuchni. To dzięki niej możliwe jest przechowywanie produktów spożywczych oraz zachowywanie ich pożądanej świeżości przez długi czas. W szerokim asortymencie sklepów oferujących sprzęty kuchenne – między innymi również lodówki – znaleźć można chłodziarki zróżnicowane pod kątem gabarytów czy też posiadanych funkcji. Jednak podstawowym ich podziałem jest rozróżnienie chłodziarek na urządzenia wolnostojące oraz przeznaczone do zabudowy. Co wyróżnia chłodziarki wolnostojące i jakie są ich najważniejsze walory? Odpowiedź znajdziesz poniżej – zapraszamy do lektury! 

Chłodziarki do zabudowy a wolnostojące – podstawowe różnice 

Oczywistą i najważniejszą różnicą między chłodziarkami do zabudowy i urządzeniami wolnostojącymi jest ich umiejscowienie. Sprzęty z pierwszej grupy to lodówki, które po wpasowaniu w pozostałe elementy wyposażenia stanowią spójną część kuchennej zabudowy. Bardzo często są one ukrywane pod dopasowanym do pozostałych mebli frontem, dzięki czemu nie można odróżnić ich od dużej szafki na garnki czy produkty spożywcze.

Chłodziarki wolnostojące są natomiast urządzeniami, które oprócz funkcjonalności charakteryzują się często ciekawą estetyką. Tego typu chłodziarki wybierane są najczęściej przez osoby, którym zależy na ich odpowiednim wyeksponowaniu. Nowoczesne chłodziarki wolnostojące to nierzadko urządzenia o niebanalnym stylu czy kolorze.

Zalety chłodziarek wolnostojących 

To właśnie wspomniana wyżej estetyka stanowi jeden z istotnych walorów wolnostojących lodówek. Na rynku znaleźć można bowiem wyjątkowo ciekawe modele, o niecodziennej kolorystyce, które skutecznie uzupełnią wyposażenie kuchni, stanowiąc jego estetyczny i przyciągający uwagę element.

Miłośnicy nietypowych, odważnych rozwiązań oraz elastyczności wyboru zdecydowanie częściej decydują się na tego typu lodówkę. Chłodziarka wolnostojąca nie musi bowiem być ściśle dopasowana do przestrzeni, w której ma zostać zamontowana. Wybierając lodówkę wolnostojącą, możemy zdecydować się zarówno na kompaktowe urządzenie, jak i pojemną chłodziarkę o dużych gabarytach. Ponadto możemy przydzielić jej również funkcję oryginalnej ozdoby kuchni; wybierając lodówkę w stylu retro czy też chłodziarkę w nietypowym czerwonym czy beżowym kolorze, dodamy naszej kuchni wyjątkowej estetyki i charakteru.

Funkcje nowoczesnej chłodziarki 

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na chłodziarkę wolnostojącą, czy też przeznaczoną do zabudowy, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej gabaryty i walory estetyczne, lecz także parametry techniczne. Szczególnie istotna jest nowoczesna funkcja No Frost, dzięki której możemy uniknąć gromadzenia się szronu i nadmiernej ilości lodu w chłodziarce. No Frost pozwala także na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w lodówce, co przekłada się na znacznie dłuższe utrzymanie przechowywanych produktów w odpowiedniej świeżości. Funkcja ta należy do niezwykle istotnych, zwłaszcza dziś, kiedy cały świat boryka się z olbrzymim problemem marnowania żywności. Wybierając lodówki wyposażone zarówno w funkcję No Frost, jak i inne nowoczesne rozwiązania w duchu less waste, mamy szansę przyczynić się do zmniejszenia jego ogromu.

źródło: materiał zewnętrzny

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły