3 sporty dla prawdziwych dżentelmenów

Sport jest ważnym elementem życia każdego faceta, który pragnie zadbać nie tylko o wygląd swojej sylwetki, ale także o dobre samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Nie jest tajemnicą, że największym zainteresowaniem wśród mężczyzn cieszy się piłka nożna, jednak istnieje kilka innych sportów, które można uprawiać z prawdziwą gracją. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Sporty dla dżentelmenów – golf

Golf jest jedną z najbardziej niszowych dyscyplin sportu w naszym kraju. Na palcach jednej ręki można wymienić zawodowych polskich graczy, którzy odgrywają pierwszoplanowe role na arenie międzynarodowej. Nie jest to jednak aż tak istotne w kontekście amatorskich rozgrywek, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród dżentelmenów. W naszym kraju powstaje coraz więcej pól golfowych i klubów z prawdziwego zdarzenia, które pozwalają rozwijać swoje umiejętności w miłej atmosferze. Golf uchodzi za idealny sport dla dżentelmenów, bo liczy się nie tyle kondycja fizyczna, co pewna ręka i precyzja. Umila on wiele spotkań biznesowych i umożliwia integrację bez hektolitrów wylanego potu.

Sporty dla dżentelmenów – tenis

Obraz tenisa na przestrzeni kilku ostatnich lat diametralnie się zmienił. Jeszcze do niedawna wszyscy zawodnicy biorący udział w najbardziej prestiżowych turniejach na świecie byli zobowiązani do odpowiedniego dress code’u. Pozostałości po dawnych tradycjach widać jeszcze na kortach Wimbledonu, gdzie każdy z zawodników nosi biały outfit – od stóp do głów. Tenis wielu z nas w dalszym ciągu kojarzy się z elegancją i gracją, jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że wymaga on nie tylko znajomości prawidłowej techniki, ale również skupienia, precyzji i logicznego myślenia. Nie jest to z pewnością sport dla każdego, jednak każdy dżentelmen z pewnością odnajdzie w nim radość.

Sporty dla dżentelmenów – żeglarstwo

Polscy żeglarze nie od dzisiaj są doceniani na całym świecie. Dość powiedzieć, że nasi zawodnicy zbierali najwyższe laury nie tylko na letnich igrzyskach olimpijskich, ale również podczas najsłynniejszych regat. Położenie geograficzne Polski oraz ukształtowanie terenu sprawia, że mamy wręcz idealne warunki do szlifowania swoich umiejętności żeglarskich. Podczas wypadu nad morze czy na Mazury warto spróbować swoich sił na łódce, gdzie można totalnie zatracić się w zapierających dech piersiach widokach. Pamiętajmy jednak o tym, że pływanie po niespokojnych wodach jezior czy morza wymaga pełego skupienia i dyscypliny, dlatego z pewnością spodoba się wszystkim dżentelmenom.

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły