Dominika Flaczyk: Mentorka projektu BIZNES SIĘ NIE PODDAJE!

Dominika Flaczyk, Mentorka książki „Biznes się nie poddaje” to osobowość, która jest ucieleśnieniem siły, energii, wygranej walki z przeciwnościami losu. Kobieta i przedsiębiorczyni, wrażliwa i pełna empatii, która jednocześnie twardo stąpa po ziemi. Niezwykle ceni rozwój, cięgle podnosi kompetencje swoje i zespołu.

Jej wiodąca firma to Grupa Profesja Sp. z o.o. Reprezentuje również Systemową Szkołę Przedsiębiorczości (dawniej – Wielkopolska Szkoła Przedsiębiorczości) oraz organizację pozarządową, jaką jest Fundacja Partycypacji Społecznej. Wszystkie te trzy organizacje współpracują z ludźmi, rozwijając ich potencjał. Szkolą – także unijnie – rekrutują, aktywizują osoby bezrobotne.

BSNP-LOGO-OFICJALNE-HOLISTYCZNE

Godzi najważniejsze role życia: Kobiety, Matki, Szefa, Mentorki i Przyjaciółki w sposób piękny i delikatny. Dzięki temu, że w drugim człowieku dostrzega osobę pełną emocji i wartości, skupia wokół siebie zespół oddanych i profesjonalnych pracowników, z którym buduje siłę Grupy PROFESJA.

– Najbardziej lubię pracę z ludźmi i obserwować rozwój jednostek, zespołów i całej organizacji, swojej i naszych klientów, a przede wszystkim spełnianie marzeń. Marzyłam, aby moja firma była zdrowym miejscem pracy, opartym na kulturze wzajemnego szacunku, zaufania i lojalności. Po latach mogę powiedzieć, że moje marzenie się spełniło – mówi Dominika Flaczyk, Mentorka. – Dziś Profesję tworzy wspaniały zespół kilkudziesięciu profesjonalistów w pełni oddanych naszym Klientom, a wartości, które przyświecały mi na początku, nadal są aktualne. W tym roku spełniam moje kolejne marzenie związane z realizacją projektów ponadnarodowych. Jednak najbardziej doceniam możliwość takiego zarządzania czasem, że mogę realizować się zarówno w roli mamy i szefowej – zaznacza.

Jej firma zajmuje się rekrutacją na potrzeby firm zewnętrznych oraz szkoleniami. Od 2010 roku zrekrutowała blisko 12 tys. specjalistów. Skuteczna managerka i przedsiębiorczyni z wieloletnim doświadczeniem. Od lat rozwija działalność doradczą, szkoleniową, ale także aktywizacyjną, prowadząc projekty przeciwdziałające wykluczeniu i dyskryminacji. Propagatorka międzynarodowego transferu dobrych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań dla biznesu.

Kobieta, która nie ukrywa tego, jak wiele robi, by podkreślić istotę drugiego człowieka. Pełna empatii, energii i pozytywnych myśli. W jej spokoju tkwi ogromna siła. Zawodowe doświadczenie zdobywane latami łączy z dużą wrażliwością, dzięki czemu jej praca i firmy, którym przewodzi, to nie tylko sprawnie działające mechanizmy, to przede wszystkim instytucje nastawione na drugiego człowieka. Kobiety ceni, wspiera od dawna i chętnie dzieli się swoją wiedzą tak, by mogły z niej wynieść to, co najważniejsze tak w życiu, jak i w karierze.

– Zawsze przyświecało mi hasło żeby „robić swoje” najlepiej, jak tylko potrafię a sukces przyszedł jako efekt uboczny tych działań. Tak to postrzegam. Na ten sukces składa się wiele porażek, z których wyciągnęłam odpowiednie lekcje. Działam pomimo przeciwności losu i własnych obaw. Nie uciekam od trudności, bo wiem, że tylko dzięki mierzeniu się z nimi mogę się stale rozwijać – tłumaczy Dominika Flaczyk. – Rozwój zawsze odbywa się poza naszą strefą komfortu i na początku bywa nieprzyjemny, ale jak mówi tytuł jednego z naszych projektów aktywizacyjnych „Najtrudniejszy pierwszy krok”, potem docenia się już tylko dobre skutki przemiany, która w nas zaszła. Dla mnie sukces to przechodzenie od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu – zaznacza.

– Kiedy mój zespół przystąpił do pracy nad książką „Biznes się nie poddaje”, która będzie wyjątkowym zapisem odwagi i niezwykłej mobilizacji polskich przedsiębiorczyń i przedsiębiorców, bardzo szybko okazało się, że wśród naszych Bohaterek jest ktoś, kto dopełni ten projekt swoją osobowością i pomoże stworzyć z książki dzieło sztuki inspiracji – mówi Aneta Zadroga, CEO Grupy Medialnej LIFESTYLE, redaktorka naczelna SUKCES JEST KOBIETĄ. – Ta osoba to Dominika Flaczyk, prezeska zarządu Grupy PROFESJA. To kobieta, która jest uosobieniem siły, potęgi wiary we własne możliwości, a jej historia, zarówno biznesowa, jak i życiowa, to niebywała dawka motywacji dla każdej czytelniczki i czytelnika, który sięgnie po publikację – podkreśla.

Patronat medialny nad publikacją objął między innymi magazyn internetowy DZIEŃ MĘŻCZYZNY, który również publikuje i będzie publikował materiały z Raportu. – Jestem dumny, że możemy patronować temu przedsięwzięciu i zaszczycony, że będę miał okazję współpracować, mam nadzieję, że osobiście z Panią Dominiką Flaczyk – podkreśla Łukasz Frydel, redaktor naczelny magazynu DZIEŃ MĘŻCZYZNY. – Wierzę, że umiejętności, wiedza i wartości, którymi kieruje się Mentorka, są uniwersalne i posłużą za potężny zastrzyk energii dla czytających nas przedsiębiorców – dodaje.

Książka „Biznes się nie poddaje”, której Mentorką jest Dominika Flaczyk ukaże się nakładem Wydawnictwa LIFESTYLE MEDIA wchodzącego w skład Grupy Medialnej LIFESTYLE w grudniu 2020 roku. Do nabycia będzie w sieciach Empik i księgarniach Bonito w całej Polsce.

not. Kalina Samek

fot. z NYC: Maciej Grochala/Sukces jest Kobietą

fot. materiały Dominiki Flaczyk

BsnP-1-beztla

Robert Kocjan
Polecamy

Powiązane Artykuły