Dla kogo tenis?

Tenis to sport trudny technicznie, więc lepiej zaczynać z wykwalifikowanym instruktorem. To daje duże szanse na uniknięcie bolesnych kontuzji. Niewątpliwą zaletą tenisa jest to, że można grać w każdym wieku. Fizjoterapeuci wskazują, że zaczynają już przedszkolaki, a wśród zapalonych graczy nie brak osiemdziesięciolatków.

Dlaczego tenis jest dobrym wyborem? Choćby dlatego, że to gra, w której – jak podkreśla fizjoterapeuta Michał Dachowski z Centrum Rehabilitacji Fizjo4Life –  zaangażowane są praktycznie wszystkie partie ciała. Na dodatek gracz trenuje też refleks i zdolność do szybkiej reakcji.

Michał Słomski, trener tenisa w Vamos Tenis Club uczula jednak, by zaczynać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak wyjaśnia, tenis to sport trudny technicznie, więc łatwo o błędy, które mają przykre konsekwencje – kontuzje.

Michał Dachowski przypomina, że zawsze konieczna jest przed każdym większym wysiłkiem rozgrzewka. Po grze w tenisa należy się zaś wykonać ćwiczenia rozciągające, które pozwolą na regenerację tkanki mięśniowej. W domu zaś na pewno nie zaszkodzą ciepłe kąpiele.

Magdalena Żuk, jw, zdrowie.pap.pl 

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły