Ciężarówka PCPM pełna żywności rusza z pomocą do Sudanu Południowego!

To dziś! Ciężarówka zapakowana po brzegi gotowymi porcjami żywności rusza do Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym. Specjalistyczna żywność spakowana w 250 kartonów przemierzy niemal 2 tysiące kilometrów. Dzięki polskim darczyńcom pomoc trafi do tysiąca małych pacjentów!

–W transporcie przewozimy prawie 40 tysięcy  pakietów żywności terapeutycznej, które wystarczą, aby uchronić od ogromnego cierpienia, od zagrożenia śmiercią głodową prawie 1500 dzieci, którymi się opiekujemy  w ramach wspieranego już od pięciu  lat Ośrodka Dożywiania,  wspieranego przede wszystkim przez prywatnych darczyńców z Polski, którym ja i wszyscy z PCPM-u ogromnie jesteśmy  wdzięczni – zaznacza dr Wojtek Wilk, prezes PCPM.

Fundacja PCPM od wielu lat wysyła do Sudanu Południowego regularną pomoc żywnościową. Tylko w roku 2020 pomogliśmy 1322 dzieciom, z czego 144 było głęboko niedożywionych (czerwony kolor MUAC: Mid Upper Arm Circumference, czyli na opasce mierzącej ramię pacjenta co wskazuje na potrzebę natychmiastowej pomocy żywieniowej ) i 1178 średnio niedożywionym (żółty kolor MUAC).

-Wszystko wskazuje na to, że rok 2021 będzie wyjątkowo trudny dla mieszkańców Sudanu Południowego. Dlatego dziękujemy i prosimy o stałe wsparcie – mówi Zofia Kwolek, dyrektorka fundraisingu Fundacji PCPM. -50 złotych miesięcznie pozwoli na zakup 31 saszetek żywności terapeutycznej: pasty z orzeszków ziemnych, wzbogaconej o witaminy i minerały. – podkreśla.

Ośrodek w Gordhim można dalej wspierać z nami na pcpm.org.pl/sudan

-Kierownictwo placówki w Gorhim jest ogromnie wdzięczne za otrzymane dotychczas wsparcie. Mamy wielką nadzieję na dalsze wsparcie żywieniowe – dodaje dr Callixte Minani.

Oficjalny profil Fundacji na Instagramie – @fundacjapcpm

Oficjalny profil Fundacji na Facebooku – Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM)

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły