Budując idealny dom…

Wraz z podjęciem decyzji o budowie domu w naszej głowie rodzi się wiele pytań. Jaki właściwie powinien on być? Którą z technologii budowy mamy wybrać? Co zrobić, aby dom był solidny i trwały?

Decydując się na budowę domu możemy skorzystać z kilku technologii. Możemy wybrać technologię murowaną, szkieletową lub domy z bali. Do najpopularniejszych należy jednak wspomniana na początku technologia murowana.

Domy wznoszone technologią murowaną uznawane są za najbardziej trwałe i solidne. W Polsce budujemy domy, które mają służyć także kolejnym pokoleniom – są zatem inwestycją długoterminową, a technologia murowana współgra z tą popularną myślą inwestorów.

Zaletą takich domów jest m.in. mocna konstrukcja, duża akumulacja ciepła, dostępność materiałów budowlanych oraz tradycyjna technologia, która wykorzystywana jest właściwie od stuleci. Ta technologia z każdym rokiem jest jednak unowocześniana.

Ci, którzy woleliby jednak, aby ich dom był zbudowany metodą szkieletową mogą się natomiast cieszyć krótkim czasem realizacji, który jest typowy dla tej technologii. Ważna jest także jego dobra izolacja cieplna. Wybór na tego typu domy pada rzadko z uwagi na ich małą popularność – to błędne koło, jednak Polacy nie inwestują w coś, czego nie znają.

Najrzadziej wybierane są natomiast domu z bali. Tego rodzaju domy oczywiście zachwycają swoją formą. Ich mała popularność to natomiast kwestia braku przekonania co do trwałości. Za wadę niejednokrotnie uznawana jest również cena czy brak możliwości budowania systemem gospodarczym (gromadzone materiały nie mogą długo leżeć z uwagi na zawilgocenie). Minusem może być także temperatura wewnątrz domu. Wnętrza domu bardzo szybko się wychładzają, a ich wygląd nie zawsze wpisuje się w otoczenie.

Źródło: Publicon PR

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły