Bezpieczne instalacje

Nasz dom ma być nie tylko komfortowy i piękny, ale przede wszystkim bezpieczny. Niezależnie od tego czy mieszkamy sami, czy w domu przebywają także dzieci trzeba zadbać o to, aby nic nikomu się tam nie stało. Pomoże nam w tym z pewnością odpowiednia instalacja elektryczna

Przestrzeń, w której mieszkamy jest dla nas ostoją spokoju. Miejscem, gdzie nic złego nie może się stać. Mimo wszystko, aż 17% wypadków dzieje się właśnie w domu. Wszystko przez naszą nieuwagę i niewłaściwe wyposażenie pomieszczeń, w tym także wspomniana wadliwa instalacja elektryczna.

Podczas wyboru osprzętu elektrycznego należy brać pod uwagę nie tylko warunki, w jakich będzie on stosowany, lecz również indywidualne potrzeby użytkowników. Parametry oraz funkcjonalność gniazd i łączników nabierają szczególnego znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcami domu są małe dzieci. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, należy bezwzględnie zabezpieczyć gniazda w pozostałych pomieszczeniach, gdyż osprzęt zamontowany na wysokości zaledwie 30 cm nad ziemią jest dla nich łatwo dostępny. Przydać się wtedy mogą gniazdka z przesłonami. Ergonomiczne rozwiązania pozwalają na wygodne użytkowanie gniazd przez dorosłych, a jednocześnie chronią najmłodszych domowników.

Instalacje elektryczne mają obecnie wiele różnych funkcji. Zasilanie urządzeń to tylko jedna z nich. Odpowiednio rozplanowana i zamontowana instalacja może czuwać nad mieszkańcami lub sprawować lepszą opiekę na przykład nad osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. Inteligentne oświetlenie może między innymi rozświetlać pomieszczenia bez włączania światła głównego. Pomaga to osobom znajdującym się wewnątrz łatwiej się poruszać.

Rozwiązanie zintegrowane z czujnikiem jasności samoczynnie włącza i wyłącza światło w zależności od natężenia oświetlenia otoczenia. Rozwiązaniem szczególnie przydatnym w przypadku osób wymagających ciągłej opieki jest alarm przywołujący, montowany w łazienkach czy toaletach.

Opiekun wie, że dzieje się coś niedobrego, gdy uruchomi się u niego sygnał świetlny. Łatwo go wyłączyć, ale również rozszerzyć nieco jego działanie. Wszystkie te udogodnienia są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale i dobrze wyglądają. Takich rozwiązań warto zatem szukać.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły