Backstage #MamZielonePojęcie: Danuta Hądzlik

Danuta Hądzlik to prezes Poznańskiej Hodowli Roślin. To polska spółka hodowlano-nasienna. Jedną z najważniejszych działalności wpisanych w strategię firmy jest hodowla oraz produkcja kwalifikowanych nasion gatunków roślin rolniczych. PHR zajmuje się hodowlą zbóż, roślin bobowatych oraz traw. Dodatkowo prowadzi hodowlę zachowawczą facelii i gorczycy białej. Siedziba Spółki zlokalizowana jest w Tulcach koło Poznania w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2.

Historia spółki sięga lat 20-stych ubiegłego wieku. Obecnie realizuje ona programy hodowlane oraz badania w zakresie: pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i ozimego, żyta ozimego, owsa, roślin bobowatych takich jak: łubin żółty, łubin wąskolistny, groch siewny, wyka kosmata i seradela oraz traw: kostrzewa czerwona, kostrzewa łąkowa, kupkówka pospolita, życica mieszańcowa, życica trwała a ponadto facelii. Łącznie PHR jest właścicielem 76 odmian roślin rolniczych.

Natomiast produkcja nasienna realizowana jest w czterech nowoczesnych oddziałach nasienno-produkcyjnych, tj.: Kobylniki, Krzemlin, Szprotawa i Nagradowice zlokalizowanych na terenie trzech województw (wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego). PHR jako dzierżawca ponad 7 tys. ha produkuje materiał siewny w ilości 8–10 tys. ton, a jego głównymi odbiorcami są firmy nasienne i rolnicy na terenie całej Polski oraz w sąsiednich krajach.

Tradycja, doświadczenie, profesjonalna kadra pracownicza, ciągłe unowocześnianie bazy hodowlanej oraz zaplecza do produkcji wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego jak również uruchomienie w ostatnim czasie akredytowanego laboratorium oceny nasion oraz duży zasięg terytorialny stanowią o znaczącej pozycji Spółki na rynku hodowlano-nasiennym w kraju i zagranicą.

Materiał zrealizowano w ramach projektu kampanii społecznej #MamZielonePojęcie!

Dyrektorka marketingu – Magdalena Dzik-Kordas

Dyrektorka projektu – Dagmara Wójcik-Jędrzejewska

Główny fotograf – Maciej Grochala

Reportaż wideo – kamera – Michał Wójcik

Wywiad dokumentalny do materiału wideo – red. Łukasz Frydel

Wywiad audio – red. Michał Karaś

MUA/stylizacja – Wojciech Kozub

Stylizacja fryzur – Pracownia Jaga Hupało: https://www.jagahupalo.pl/

Upominki kosmetyczne dla Bohaterek i Partnerów – Miraculum: https://miraculum.pl/

Pomoc na planie: Przemysław Jędrzejewski

Plany zdjęciowe:

Hotel Moxy Warsaw Praga – https://www.moxywarsawpraga.pl/

Centrum Praskie Koneser – https://koneser.eu/

Karol Pisarski
Polecamy

Powiązane Artykuły