Agnieszka Kondraciuk: Odkryłam swój sposób na równowagę

Lek. med. est. Agnieszka Kondraciuk, właścicielka Kliniki urody Perfekt Beauty to kolejna Bohaterka naszego raportu „Biznes się nie poddaje”. Klinika, której jest właścicielką i twórczynią, istnieje na tym wymagającym rynku od ponad 10 lat. Tu spełniają się marzenia o zdrowym i pięknym wyglądzie, zaś nasza Bohaterka rozwija się nieustannie, by świadczyć zawsze najwyższy poziom usług.

Jak pandemia wpłynęła na Pani firmę, klientki, zespół ?

Pandemia COVID-19 bardzo negatywnie wpłynęło na nasze zdrowie psychiczne. Do tego dołóżmy niepewność przyszłości i sytuację realnej utraty zdrowia przez nas lub naszych bliskich, izolacja. To wszystko składa się na ogromny stres. Na samym początku pandemii w mediach aż huczało o najtragiczniejszych wersjach wszelkich wydarzeń, byłam tak przestraszona, że od razu zamknęłam Klinikę, aby nie narażać zdrowia pacjentów. Ten stan trwał ponad 2 miesiące.

Jak poradziła sobie Pani z pierwszym szokiem i przetrwała czas ogólnopolskiej kwarantanny.

Czas zastoju spowodował, że mieliśmy chwilę na edukację, szkolenia, webinary (seminaria online), spotkania live. Na pewno wielu z nas starało się wykorzystać ten czas na rozwój. Gabinet zajął się również sprawami mniej bieżącymi, ale odłożonymi na później. Bowiem w każdym gabinecie, klinice są takie sprawy, które czekają na później. Jednak, ponad wszystko czas pandemii, pokazał nam jakość relacji z naszymi pacjentami. Był i nadal jest to czas dla placówek medycznych na budowanie właściwych relacji z pacjentami, a okres odmrażania i powrotu do pracy pokaże, na ile te relacje są trwałe i na ile zdaliśmy egzamin.

W jaki sposób dbają Państwo obecnie o bezpieczeństwo?

Praca w dobie pandemii zdecydowanie różni się od pracy w normalnych warunkach. Trzeba będzie pracować przy wzmożonych środkach ostrożności, chociaż my jako branża zawsze musimy pamiętać o tym, by zachować przezorność, bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewnić wysoką jakość usług. Na pewno będziemy musieli pamiętać o tym, że nie działamy w normalnych warunkach, ubierać się w specjalną odzież oraz stosować wyjątkowe środki ochrony indywidualnej.

Organizacja placówek medycznych będzie wyglądała trochę jak zarządzanie w kryzysie. Będziemy musieli się przeorganizować, zachować odpowiednie odstępy między pacjentami, ich wizytami oraz zabiegami. Praca w takich warunkach najprawdopodobniej będzie spowolniona. Dodatkowo zakupiona została lampa bakteriobójcza przepływowa, by zagwarantować stały i wysoki poziom dezynfekcji powietrza.

Zewnętrzny promiennik bezpośredniego działania umożliwia dezynfekcję całego pomieszczenia podczas nieobecności użytkowników sali/gabinetu. Natomiast promienniki wewnętrzne, umożliwiają uruchamianie urządzenia, podczas gdy personel i pacjenci znajdują się w jego wnętrzu.

Jakie nowe pomysły, innowacje, rozwiązania, wprowadziła Pani w ostatnich miesiącach?

Innowacyjnym zabiegiem jest autologiczny przeszczep tłuszczu i komórek macierzystych. Zabiegi są u nas dobierane indywidualnie do wieku, kondycji skóry i potrzeb pacjenta. Na pierwszej wizycie ustalany jest plan leczenia. Podstawą jest prewencja przeciwstarzeniowa i ujędrnianie skóry. Uważam, że techniki łączone dają najlepsze efekty, czyli zabiegi mezoterapii przeplatają się z zabiegami wykonywanymi za pomocą urządzeń, m.in. RF-radiofrekwencja mikroigłowa, laser frakcyjny CO2 , HIFU, karboksyterapia itp.

Działają one na różnych głębokościach skóry i tkanki podskórnej. U pacjentów borykających się z problemem wypadania włosów czy łysienia, najważniejsze jest znalezienie przyczyny problemu, a nie tylko niwelowanie objawów. Od niedawna w diagnostyce tych problemów oferujemy trichoskopowe badanie skóry głowy. Metoda ta pozwala ocenić łodygi, ujścia mieszków włosowych i otaczającą je skórę, umożliwiając ich ocenę bez konieczności pobierania próbek. Jest to diagnostyka w pełni bezinwazyjna i bezpieczna dla pacjenta.

Podczas badania uzyskuje się obraz skóry głowy w trzech okolicach: czołowej, skroniowych i potylicznej. Trichoskopia pozwala na diagnozowanie różnych typów łysienia, w tym przede wszystkim na tle androgenowym, telogenowym, a ponadto umożliwia rozpoznanie włosów dystroficznych, resztkowych oraz ułamanych.

Jak utrzymuje Pani wewnętrzną równowagę w tym trudnym czasie ?

Obecnie trudniej nam zachować wewnętrzny spokój. Równocześnie umiejętność pielęgnowania tego stanu staje się dla naszego zdrowia psychicznego bardziej istotna, niż kiedykolwiek. Niezwykle ważne jest wprowadzenie zasad, które sprawią, że nasz dzień będzie można nazwać harmonijnym. Powiedzenie: „w zdrowym ciele, zdrowy duch” nie traci na aktualności, dlatego też trzeba dbać o codzienne zdrowe nawyki.

Odpowiednią dla większości z nas ilość snu, dobrze zbilansowaną dietę, ćwiczenia relaksacyjne. Dla mnie najważniejszy jest stały kontakt z przyjaciółmi (chociażby online), gdyż zawsze kojąco wpływa na mój stan ducha i umysłu. Próbuję od rana koncentrować się na miłych punktach dnia, przejść myślami do przyjemnych aktywności, które na mnie czekają. Myślę, że większość z nas już odkryła swój sposób, by osiągnąć wewnętrzną równowagę.

Jakie plany rozwoju ma Pani firma na najbliższe miesiące?

Filozofia, jaką wyznaję i którą kieruję się w prowadzeniu biznesu to: etyka w biznesie, pokora, dążenie do doskonałości, innowacyjność oraz realizacja holistycznego podejścia do piękna. W związku z holistycznym planem leczenia pacjenta, marzę o otwarciu KLINIKI, która obecnie jest budowana, aby móc współpracować z lekarzami wszystkich specjalności w jednym miejscu.

Dzięki temu będzie można pomóc pacjentowi znaleźć przyczynę choroby i skutecznie leczyć. Np. Trychologia holistyczna – jest to synergistyczny proces, w trakcie którego diagnozowane są problemy z włosami oraz sprawdzany jest ogólny stan organizmu, aby jak najlepiej dobrać indywidualną kurację i metody, które pozwolą na uzyskanie wymarzonego efektu. Kluczem do sukcesu jest współpraca specjalistów z różnych dziedzin, tj. trychologa, psychologa, endokrynologa czy dietetyka.

Taką współpracę kilku specjalistów chciałabym zastosować również u pacjentów z otyłością czy lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej, naczynkami, żylakami, rumieniem, przebarwieniami… Chcę poznawać innych ludzi, organizować i rozwijać szkolenia oraz rozbudowywać program ,,HOLISTYCZNEGO PIĘKNA” u nas w Klinice, jak również poza granicami kraju.

Po więcej informacji o działalności naszej Bohaterki zapraszamy tutaj:

http://www.perfect-beauty.net.pl/

https://www.facebook.com/Dr-Agnieszka-Kondraciuk-lekarz-medycyny-estetycznej-szkoleniowiec-2201204346766350/

Fot. Materiały własne Bohaterki

Wywiad zrealizowano w ramach raportu BIZNES SIĘ NIE PODDAJE!

 

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły