ZUS i uczelnie wyższe we wspólnej inicjatywie

Co wspólnego może mieć Zakład Ubezpieczeń Społecznych i uczelnie wyższe? Okazuje się, że ZUS chce rozwijać współpracę z tymi jednostkami i poczynił co do tego już pierwsze kroki

Przedstawiciele zarządu ZUS potwierdzają, że są właśnie w trakcie zawierania umów z częścią uczelni w Polsce. Mają nadzieję zawrzeć takie umowy z kilkunastoma takimi jednostkami. Obejmują m.in. realizację wspólnych projektów naukowych, badawczych i rozwojowych oraz organizację praktyk studenckich i specjalistycznych konferencji.

– Jako zakład jesteśmy obecni w całej Polsce, w każdym powiecie, w każdym województwie. Współpracujemy z różnymi ośrodkami akademickimi. Nie ograniczamy się do tych największych, wiodących, ale szukamy współpracy, kapitału intelektualnego w mniejszych ośrodkach. To dla nas bardzo ważny kierunek rozwoju, także dla rekrutacji kadr. Potrzebujemy fachowców, których, mamy nadzieję, pozyskamy także za pośrednictwem lokalnych uczelni – zaznacza dr Marcin Wojewódka z zarządu ZUS.

Umowy zostały już podpisane z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Zamościu. Jeszcze we wrześniu podobna umowa ma zostać zawarta z Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Co to oznacza dla uczelni? Daje przede wszystkim możliwość współpracy we wszystkich dziedzinach, m.in. w kwestii nauk ekonomicznych czy nauk o zdrowiu. Studenci też będą mieli również znacznie prostszy dostęp do ewentualnych praktyk w ZUS.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl

Karol Pisarski
Polecamy

Powiązane Artykuły