Zakamarki domu – pomieszczenie gospodarcze

Każdy dom potrzebuje miejsca, które będzie można nazwać pomieszczeniem gospodarczym. Dzięki niemu nieużywane na co dzień przedmioty, artykuły spożywcze czy zabawki będą miały przestrzeń tylko dla siebie. Nie musi to być jednak od razu piwnica. Równie dobrze sprawdzają się w tym przypadku również spiżarnie

Choć piwnica posiada dużo zalet – dodatkowe pomieszczenie na pralnię, suszarnię czy piec, na jej budowę decyduje się mały procent spośród wszystkich inwestorów, którzy w mijającym roku podjęli decyzję o zakupie projektu domu.

Pomieszczenie gospodarcze wcale nie musi być duże. Już to o powierzchni dwóch metrów kwadratowych wystarczy, aby zadbać o przechowanie przedmiotów, które są rzadko używane lub nam przeszkadzają. O takim pomieszczeniu warto pamiętać, wybierając projekt nieruchomości – osadzone tuż przy wejściu do domu lub w bliskiej odległości do łazienki nie wpłynie znacząco na funkcjonalność wszystkich pomieszczeń, a będzie bardzo przydatne.

Coraz bardziej popularna staje się również spiżarnia w kuchni. To niewielka przestrzeń, która dobrze sprawdza się do przechowywania przetworów oraz sprzętów kuchennych. Takie miejsce, w którym możemy składować wszystkie rzeczy pomaga nam również w utrzymaniu porządku.

Innym przykładem pomieszczenia służącego przechowywaniu jest garderoba – najczęściej osadzona w przedpokoju lub sypialni. Ubrania czy buty, zamiast zajmować miejsce w osobnych szafach, zebrane są w jednym miejscu. To także dobre miejsce na walizki czy kufry, z których przechowywaniem często pojawia się problem z uwagi na spore gabaryty.

Źródło: Publicon PR

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły