Wojciech Bryg: Kraków to nie tylko Sukiennice i Wawel!

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Wojciechem Brygiem, właścicielem nastrojowego Hotelu Niebieski w Krakowie, wieloletniego Partnera projektów w ramach inicjatywy „Sukces jest kobietą”, który opowie o swoich ulubionych, magicznych miejscach w Krakowie, do odwiedzenia oraz o tym, jakich potraw warto skosztować w hotelowej restauracji „Vanilla Sky”.

Jakie atrakcje są dostępne w Państwa obiekcie czyli w Hotelu Niebieski? Czy w związku z nadejściem wiosny zmienili Państwo kartę dań – czy może Pan polecić coś szczególnego?

Wojciech Bryg, właściciel Hotelu Niebieski: Atrakcje to niezmiennie kameralna, domowa atmosfera oraz piękne widoki na Salwator i Wisłę, która tu właśnie wygląda najpiękniej w Krakowie. W promieniach zachodzącego słońca mieni się kolorami, do złudzenia przypominające obraz Moneta „Vanilla Sky” , a to niezmiennie nasza hotelowa restauracja.

Tu przygotowaliśmy z wiosną wiele nowości, inspirowanych lokalnymi produktami i kuchnią krakowską, elementami kuchni galicyjskiej a także żydowskiej. Wiosna i Wielkanoc to na Salwatorze czas magiczny, z corocznie odbywającym się u progu hotelu odpustem „Emaus”.

Pana ulubione miejsca w Krakowie to…? Co warto zwiedzić?

Zdecydowanie miejsca nie turystyczne. Las Wolski z jego zakamarkami, wschody i zachody słońca na kopcu Józefa Piłsudskiego w sercu tego lasu. Kopiec Kraka (wielkiego króla Słowian), z którego rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta. Opuszczone Zakamarki Kazimierza, Skałka i kościół nad Wisłą. Dawny kamieniołom na Zakrzówku wypełniony turkusową, głęboką wodą. Podróż kajakiem w górę Wisły. Klasztor kamedułów z winnicą na Srebrnej Górze, skąd przy pięknej pogodzie widać ośnieżone Tatry. Kraków ma do zaoferowania znacznie więcej, niż tylko rynek, Sukiennice i Wawel i to całkowicie za darmo i bezcennie…

Z czego jest Pan najbardziej dumny zawodowo?

… w dalszym ciągu z niezależności, przetrwania wszelkich trudnych momentów, z uśmiechu powracających tu od już 20 lat gości, którzy przyjeżdżają tu jak do swojego domu. Z pracowników, którzy są częścią firmy i są z nami na dobre i na złe. Nie myślimy obecnie o rozwoju , marzymy o stabilizacji i braku niespodzianek, niezależnych od nas.

Po więcej informacji o działalności naszego Bohatera zapraszamy tutaj:

https://niebieski.com.pl/

Fot. Archiwum prywatne

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły