Umywalki nablatowe – popularne i funkcjonalne

Strefa umywalkowa jest w każdej łazience nie tylko miejscem strategicznym, ale i i centralnym. Którą umywalkę zatem wybrać, aby była odpowiednia i wpisywała się w najnowsze trendy?

Choć przez ostatnie lata wygląd umywalek tak bardzo się nie zmienił to zdecydowanie zyskały one na znaczeniu. Chodzi tutaj nie tylko o jej funkcje, ale przede wszystkim o design. Coraz częściej rozglądamy się za takimi umywalkami, które sprawią, że łazienka będzie nietuzinkowa. Z tego też wynika popularność umywalek nablatowych. Wyróżniają się one wyjątkową elegancją i wizualną lekkością. W przeciwieństwie do modeli wiszących nie wymagają mocowania do ściany – ustawiane są na różnego rodzaju blatach bądź meblach i kreują w łazience wyrazisty, elegancki styl, nawiązując do klasycznych, a obecnie bardzo modnych wzorców.

To, co wyróżnia umywalki nablatowe to przede wszystkim ich kształt, wielkość i głębokość. Wśród dostępnych w sklepach modeli – owalnych i prostokątnych, większych i mniejszych – na pewno bez problemu odnajdziemy wzór idealny do naszej łazienki. Tego rodzaju umywalki są z pewnością zdecydowanie bardziej funkcjonalne od podblatowych – ich krawędzie wystają wysoko ponad blat, dzięki czemu woda nie rozchlapuje się na boki. Dzięki temu zyskujemy dodatkowo bezpieczne i suche miejsce na akcesoria na wolnej części mebli, na których stoi umywalka.

Na czym umieścić umywalkę nablatową? Można to zrobić zarówno na blacie jak i na szafce łazienkowej. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że zyskujemy dodatkową przestrzeń. Co więcej, znacznie łatwiej jest również zachować w łazience czystość, a podczas sprzątania mamy dostęp do całej powierzchni podłogi. Dzięki temu prostsze staje się również utrzymanie higieny umywalki i blatu – bez problemu możemy je umyć.

Pozostaje decyzja: szafka czy blat? Dla zwolenników prostych rozwiązań idealny będzie prosty blat, a pod nim – ozdobny, chromowany syfon. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie z szafką, zyskamy pojemne schowki na kosmetyki i wszelkie akcesoria łazienkowe. Wybierając umywalkę warto również zwrócić uwagę na to, czy będziemy w stanie dobrać resztę elementów do naszej łazienki. Ważne bowiem, aby całość była spójna.

Źródło: Profundo PR

Karol Pisarski
Polecamy

Powiązane Artykuły