Twarze HoReCa: Bogdan Talarek – „Najbardziej cenię oddanie”

Od początku wiedział, że pałac, w którym mieści się teraz Talaria Resort & SPA musi się łączyć z ciekawą ideą. Tak powstało jedyne w Polsce miejsce, gdzie weekendy są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Bogdan Talarek, prezes zarządu, podpowiada również, jaki powinien być idealny szef oraz zdradza, co jest dla niego najcenniejsze.

Talaria to miejsce pełne kobiet, one rządzą również w weekendy, kiedy obiekt jest właściwie cały dla nich. A nad tym wszystkim czuwa mężczyzna. Skąd pomysł na to, aby stworzyć miejsce z myślą o paniach? 

Szukałem pomysłu na aranżację obiektu, który zakupiłem. Tak piękny pałac i zachwycające miejsce zasługiwały na coś wyjątkowego. Dlatego też, gdy zaproponowano mi taką koncepcję, bez wahania się zgodziłem i mocno zaangażowałem w ten projekt.

Panowie też są jednak mile widziani. Na jakie atrakcje mogą liczyć mężczyźni, którzy trafią do Talarii?

Całe nasze SPA dostosowane jest do potrzeb każdego Gościa – Panowie także lubią korzystać z basenu, sali cardio czy masaży. Oprócz tego mamy wyśmienitą kuchnię – znajdzie się w niej także schabowy. Na terenie można jeździć rowerami, quadami, pływać łódką czy kajakiem, wędkować. Panom podoba się rytuał w naszej ruskiej bani – zewnętrznej saunie nad jeziorem, opalanej tradycyjnie drewnem.

W czym tkwi sukces Talarii? Czym to miejsce wyróżnia się na tle innych?

To jedyne miejsce w Polsce, w którym weekendy poświęcone są tylko kobietom. Nie ma innego obiektu, który posiadałby taką filozofię funkcjonowania.

Czyje oczekiwania względem usług hotelowych, SPA czy rekreacji łatwiej jest spełniać – kobiet czy mężczyzn?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie – gośćmi naszego SPA są w większości kobiety. Mężczyźni goszczą u nas przede wszystkim podczas wesel czy konferencji, więc zorganizowanych pobytów.

Wśród osób zatrudnionych w Talarii znajdziemy zarówno kobiety jak i mężczyzn, co jednak najbardziej ceni Pan u swoich pracowników?

Najbardziej cenię oddanie. Gdy widzę, jak moi pracownicy poświęcają się z pasją wykonywanym zadaniom, jest to dla mnie największa radość.

Jakie cechy powinien mieć z kolei idealny szef?

Powinien być wyrozumiały i musi umieć znaleźć „złoty środek”, jednocześnie dbając o własne interesy.

Jakimi zasadami kieruje się Pan w biznesie? 

To uczciwość i zrozumienie potrzeb innych.

Co Pan robi w wolnym czasie, poza pracą?

Tego czasu nie ma za wiele, ale gdy tylko mogę – podróżuję. Uwielbiam aktywne wyjazdy połączone ze zwiedzaniem ciekawych miejsc.

Nie ma w życiu nic cenniejszego niż…

Życie w zgodzie z własnymi wartościami.

O czym Pan marzy?

Jestem spełnionym człowiekiem i nie mam już większych marzeń. Chciałbym, żeby było po prostu dobrze – bez większych problemów.

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły