Postaw na sztukę

W co inwestować, by przez długi czas nie musieć się przejmować ewentualnymi spadkami na rynkach finansowych? Pewnie wielu myśli w tym wypadku na przykład o złocie. Tymczasem coraz więcej osób decyduje się na zakup dzieł sztuki

Ci, którzy chcą inwestować w sztukę nie zawsze liczą tylko i wyłącznie na zysk. Często zdarza się, że są po prostu kolekcjonerami. W tych przypadkach ewentualne zarobki schodzą na drugi plan. Kolekcjonowanie dzieł sztuki to w pewnym sensie styl życia czy sposób na to, by efektownie ozdobić swój dom. Satysfakcję daje im wtedy sama możliwość obcowania z tymi pięknymi przedmiotami.

Są jednak i tacy, którzy kalkulują każdy zakup i inwestują w dzieła w sposób niezwykle przemyślany. Kupowanie dzieł sztuki oparte jest na specyficznych prawach rynku, który trzeba dobrze poznać, ponieważ to rynek wzrostów, ale także ryzyka, dlatego wymaga od inwestora doskonałego wyczucia, cierpliwości i wiedzy. Decydując się na dzieło sztuki trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników takich jak aktualne trendy czy popularność samego artysty. Nie trzeba jednak tej decyzji podejmować we własnym zakresie. Chętni mogą także w tej kwestii skorzystać z porady firmy zajmującej się w art bankingu. Samodzielne inwestowanie w sztukę wymaga znajomości tematu, czasu i nie należy do najłatwiejszych. Nieustannie trzeba śledzić trendy, brać udział w wernisażach, aukcjach i dopiero wtedy można liczyć, że osiągnie się sukces.

Dzieła sztuki, to jednak inwestycje, które są odporne na kryzys gospodarczy, tym samym stanowią jeden z najlepszych nośników wartości materialnej. Ta niezależność, to jeden z największych atutów tej alternatywnej formy lokowania pieniędzy. Z kolei niepowtarzalność sztuki daje jej przewagę m.in. nad inwestowaniem w metale szlachetne i pozwala przypuszczać, że art banking stanie się jeszcze bardziej popularny.

Na całym świecie, ale i również w Polsce zaobserwować można wzrost popularności dzieł sztuki, nie tylko historycznych. Coraz częściej zainteresowaniem cieszą się prace młodych artystów.

Na naszym podwórku trend na inwestowanie w sztukę ciągle się rozwija. Otoczenie jednak sprzyja tego rodzaju zakupom. Coraz częściej organizowane są także wydarzenia, podczas których można nie tylko pooglądać dzieła sztuki, ale również się w nie zaopatrzyć.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły