Kobiety Sukcesu w piątej książce

W piątek 30 listopada w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego odbyła się uroczysta premiera jubileuszowej, piątej edycji książki „Sukces jest Kobietą”.

small-2001 small-2002 small-2003

I tym razem czytelnicy mają okazję poznać historię sukcesu kilkudziesięciu Polek!

„Sukces jest Kobietą” to jedna tego typu publikacja w Polsce, która skupia wywiady z kilkudziesięcioma przedsiębiorczymi Polkami.

– Kiedy rozpoczynałyśmy pracę nad 5. edycją książki „Sukces jest Kobietą” pomyślałam sobie: „To już kolejna edycja projektu, a kobiet, przedsiębiorczych Polek, które mogą i chcą podzielić się historią swojego sukcesu nie brakuje!”. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że projekt na stałe znalazł swoje miejsce w naszej rzeczywistości, a trzecia edycja to nowy początek. Początek do tego, aby dzielić się kolejnymi historiami, takimi, które pokazują prawdziwą twarz Polek, które pracują na swój sukces. To opowieści często trudne, nie brak w nich momentów załamania, nadludzkiego wysiłku, chwil zwątpienia, a nawet wiary we własne siły. Ale widać w nich również satysfakcję, dumę, wiarę w lepsze jutro i oczywiście „sukces”. Każda z dróg pokazanych przez Bohaterki jest inna, co jest jednoznacznym dowodem na to, że warto sięgać po swoje, bo do sukcesu dochodzi się różnymi drogami.

small-2004 small-2005 small-2006

Bohaterki pokazują, że warto kreować dla siebie nowe możliwości, tak, aby być kobietą spełnioną – mówi Aneta Zadroga, wydawczyni książki. – Nie każda z nas rodzi się z siłą, determinacją i charyzmą, która pozwala od razu przenosić góry. Historie Bohaterek, pokazują, że one też musiały pewnych umiejętności się nauczyć, pracować nad sobą i swoim rozwojem, aby dojść do pozycji, w której się obecnie znajdują. To taka moja cicha nadzieja, że po przeczytaniu tej publikacji, choć jedna kobieta pomyśli: „Ja też mogę! Ja też spróbuję”. Każda Bohaterka rozumie pojęcie „sukces” inaczej, choć wspólne mianowniki się zdarzają.
„Sukces jest Kobietą” to nadal projekt, który nie klasyfikuje jedynie zer na kontach Bohaterek, nie jest rankingiem, podsumowaniem, zestawieniem. Wywiad to gatunek dziennikarski, w którym bohater może najpełniej mówić swoim głosem i przekazać odbiorcy dokładnie to, co chce. „Swoim” głosem właśnie mówią Bohaterki publikacji – szczerze, bez owijania w bawełnę, po ludzku.

Piąta edycja „Sukces jest Kobietą” to po raz kolejny przestrzeń do pokazania sukcesu również przez pryzmat działalności non-profit. Bohaterki, które w ten sposób działają to nie przysłowiowe  „siłaczki”, a zadowolone, spełnione kobiety, które postanowiły oddać światu część siebie.

small-2007 small-2008 small-2009 small-2010

– Rzadko mamy okazję spojrzeć na biznes z perspektywy kobiet. I docenić, jak ważną rolę odegrały one w polskiej transformacji i budowie gospodarki rynkowej. Warto włączyć perspektywę kobiet w działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, w tym te, jakie będą podejmowane w oparciu o fundusze europejskie 2014­-2020 – mówiła o publikacji w poprzednich edycjach dr Ewa Rumińska­ Zimny, Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet (MFK) przy Szkole Głównej Handlowej.

„Sukces jest Kobietą” to wyjątkowa publikacja, w której, pomysłodawczynie projektu: Anna Chodacka-Penier i Aneta Zadroga oraz cały zespół Grupy Medialnej LIFESTYLE oddają głos kilkudziesięciu przedsiębiorczym Polkom. Bohaterki książki reprezentują rozmaite branże, od urodowej przez gastronomię czy hotelarstwo, na branży fitness, rachunkowości czy zarządzaniu kończąc.

small-2011 small-2012 small-2013 small-2014 small-2015 small-2016
Twórczynie książki: Anna Chodacka-Penier i Aneta Zadroga, energiczne i pomysłowe kobiety, same od kilku lat udowadniają, że biznes ma kobiecą twarz, to twarz sukcesu, marzeń, wytrwałości i kreatywności! Osiem lat temu założyły magazyn dla kobiet (dwumiesięcznik EksMagazyn). Dziś są ogólnopolskim, prężnie działającym wydawnictwem skupiającym 5 tytułów oraz aktywną agencją PRową eventową. Na koncie mają setki kulturalnych przedsięwzięć i eventów, warsztatów i szkoleń, kampanii społecznych, produkcji wideo oraz realizacji telewizyjnych. – To bardzo ważne przedsięwzięcie, jedyne tego rodzaju w Polsce i fakt, iż do niego doszło i udało nam się zjednoczyć tyle tak różnych i wspaniałych bizneswomen, już jest ogromnym sukcesem polskich kobiet biznesu – podkreśla Aneta Zadroga, pomysłodawczyni, współtwórczyni i wydawca książki.

small-2017 small-2018 small-2019 small-2021 small-2022 small-2023

Tegoroczna edycja to zbiór kilkudziesięciu wywiadów z przedsiębiorczymi Polkami, które w ekskluzywnych rozmowach, odtajniają historie budowania swoich firm i marek. To także zbiór bardzo trafnych uwag i spostrzeżeń na temat kobiecej przedsiębiorczości i kobiet na rynku pracy, w ogóle.

– Rozmowy w tej edycji „Sukces jest Kobietą”, to prawdziwa skarbnica wiedzy i kilkadziesiąt „case studies”, które są przykładem m.in. tego jak biznes rozpocząć, przetrwać chwile kryzysu czy jak potencjał firmy rozwinąć. To unikalna wiedza! – mówi Anna Chodacka-Penier, kierownik projektu, z Grupy Medialnej Lifestyle. – „Sukces jest Kobietą” to potężna dawka motywacji do działania – dodaje.

small-2024 small-2025 small-2026 small-2027 small-2028 small-2029

Urszula Nowakowska, Centrum Praw Kobiet: „Sukces jest Kobietą” to ważny społecznie projekt. Pomimo wielu zmian, które zaszły w naszym kraju w rolach, jakie pełnią kobiety i mężczyźni w życiu społecznym, zawodowym oraz rodzinnym, kobiety wciąż mają problem w określaniu swoich dokonań mianem sukcesu. Wciąż jesteśmy zbyt skromne i nie tylko nie potrafimy mówić o swoich dokonaniach i ich eksponować, ale nierzadko same minimalizujemy ich znaczenie! (…) Projekt „Sukces jest Kobietą”, pokazując kobiety, które w różnych obszarach odniosły sukces, ich drogę do jego osiągnięcia, stanowi niewątpliwie inspirację dla innych i przyczynia się do przełamywania tej niczym nieuzasadnionej skromności oraz niepewności kobiet, zachęca do innego spojrzenia na swoje życie i na to, co udało nam się osiągnąć. Dziękuję całemu Zespołowi Grupy Medialnej Lifestyle za tę inicjatywę oraz wysiłek włożony w realizację tego ważnego społecznie projektu.”

Partnerami gali premierowej 5. edycji książki „Sukces jest Kobietą” są:
* Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego

* VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie

* Mazurkas Catering

* Browar BOJANOWO

* Brain Embassy

* eat me!

* marka kosmetyków Synchroline 

* marka kosmetyków NUEV

* marka modowa EMOI

* Klinika Młodości

Upominki dla Bohaterek książki i Raportu ufundowała marka SYNCHROLINE i NUEV.

Nagrody dla Gości ufundowali Partnerzy:
=> KASHUBIAN
=> Sound Garden Hotel
=> Lawendowe Termy
=> Hotel Białowieski
=> Restauracja PINK LOBSTER

small-2003

small-2030 small-2031 small-2032 small-2033 small-2034

Edyta Nowicka
Polecamy

Powiązane Artykuły