Internet – lekarz w sprawie łysienia

Choć Polacy nie obawiają się łysienia to gdy zauważą jego pierwsze symptomy zaczynają znacznie bardziej dbać o swoje włosy. Wtedy też poszukują informacji na temat tego, w jaki sposób najlepiej to robić. Bardzo często z pomocą spieszy im jednak Internet

Czas wzmożonej pielęgnacji włosów zaczyna się zazwyczaj wtedy, gdy u mężczyzn pojawiają się pierwsze symptomy utraty włosów. Gdzie szukać w tej sytuacji ratunku? Panowie zazwyczaj zasięgają informacji w Internecie, u lekarza lub w aptece. Te trzy miejsca zdecydowanie królują na liście.

Zdaniem 36% Polaków pierwsze oznaki łysienia dobrze jest skonsultować z lekarzem, 32% twierdzi, że zupełnie wystarczająca jest wizyta w aptece i rozmowa z farmaceutką. Z raportu „Męska głowa do kontroli” wynika również, że blisko 13% panów w ogóle nie zareagowałoby na ten problem. Dlaczego? Ponieważ uważają oni, że nie ma sposobu na to, aby uniknąć łysienia.

Wiele osób mimo wszystko najpierw sprawdza, co na ten temat jest napisane w sieci. 31% mężczyzn uważa, że właśnie tam najlepiej jest się zapoznać z podstawowymi działaniami profilaktycznymi. Co ciekawe, aż 12% badanych podkreśliło, że byłoby to jedyne źródło, z którego by skorzystali. Mężczyźni coraz częściej przyznają również, że najbardziej wierzymy informacjom zawartym w Internecie. Internet zastępujący lekarza? Nie brzmi to zbyt dobrze, ale w wielu przypadkach faktycznie polega się wyłącznie na sieci i opiniach innych osób. Wszystko dlatego, że zalogowanie się do sieci trwa jedynie kilka chwil, a na wizytę u specjalisty trzeba niejednokrotnie czekać całymi tygodniami.

Wybór internetu, jako jednego słusznego specjalisty może również być podyktowany wstydem. W końcu wypadanie włosów to dla wielu mężczyzn krępujący problem. Nic zatem dziwnego, że wolą o tym napisać w Internecie niż opowiedzieć lekarzowi czy farmaceutce.

Najskuteczniejszą formą przeciwdziałania nadmiernemu wypadaniu włosów jest jednak przede wszystkim profilaktyka. Stosowanie odpowiedniej diety bogatej w witaminy i mikroelementy, unikanie stresu, używanie preparatów wzmacniających wzrost włosów i unikanie zbyt częstych stylizacji w wielu przypadkach, może pozwolić uniknąć problemu.

Źródło: InnerLook

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły