Dominika Flaczyk: Myśli przyciągają odpowiednich ludzi

Dominika Flaczyk, skuteczny manager i przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Prezes Grupy Profesja, w ramach której Rozwija działalność doradczą, szkoleniową oraz aktywizacyjną. propagatorka międzynarodowego transferu dobrych praktyk oraz innowacyjnych rozwiązań dla biznesu.

Zaczynała pani jako one (wo)man army, dziś Grupę Profesja tworzy zespół kilkudziesięciu specjalistów z różnych dziedzin, spodziewała się pani takiego obrotu spraw?

Dominika Flaczyk, Prezes Grupy PROFESJA: Wiedziałam i bardzo chciałam, żeby moja firma była miejscem wyjątkowym, innym niż wszystkie. Nie spodziewałam się, że mój zespół powiększy się tak szybko. Natomiast byłam pewna, nawet w momentach kryzysowych, bo i takie się zdarzały, że okoliczności tak się ułożą, że będę mogła realizować naprawdę duże, ważne i potrzebne projekty. Wierzę, że nasze myśli kreują rzeczywistość, ufam swojej intuicji, dzięki temu jestem dziś tu, gdzie jestem, realizuję międzynarodowe projekty i współpracuję z naprawdę wyjątkowymi ludźmi.

Czy to prawda, że w Grupie Profesja zatrudnia pani tylko kobiety?

Jesteśmy firmą w 100% zarządzaną przez kobiety, ale to nie znaczy, że nie zatrudniamy mężczyzn, to nie byłoby zdrowe. To prawda, że moja firma wyróżnia się na rynku liczbą pracujących w niej kobiet, ale dzieje się tak nie bez powodu. Choć nie mówi się tym głośno, młode mamy oraz kobiety, które w krótkim czasie od zatrudnienia mogą zajść w ciąże, napotykają na rynku pracy na różnego rodzaju trudności. Z takich czy innych względów, pracodawcy boją się zatrudniania przyszłym/młodych mam. W Profesji jest inaczej, młodym mamom zapewniamy skrócony czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Tak popularny dziś, zwłaszcza w branży IT, homeoffice funkcjonuje u nas od początku istnienia firmy. Poza tym, współpracujemy z wieloma organizacjami kobiecymi, wspólnie z którymi działamy na rzecz potrzebujących. Jesienią ruszamy z naszym autorskim projektem dedykowanym kobietom biznesu.

Co mało największy wpływ na rozwój pani firmy?

Najpierw przyciągnęłam odpowiednich ludzi, a potem wytrwale czekałam na odpowiednie okoliczności. Myślę, że mój wrodzony upór, optymizm i wstawanie po każdej, nawet najbardziej dotkliwej porażce, doprowadziły nas do miejsca, w którym: realizujemy wielomilionowe projekty krajowe i międzynarodowe, pośredniczymy w transferze wiedzy i wymianie najlepszych doświadczeń, rozwijamy przedsiębiorczość i dzielimy się wypracowanymi, a co najważniejsze sprawdzonymi systemowymi rozwiązaniami. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie niezależnie od tego, czy realizujemy projekty związane z zarządzaniem zmianą, rozwojem biznesu czy sukcesją w firmach rodzinnych. Nasze metody pozwalają spojrzeć na firmę jako całość, a przez to dotrzeć do miejsc, nad którymi faktycznie należy popracować, aby cała organizacja wróciła na właściwe tory. Trudno zliczyć, ilu firmom i osobom indywidualnym pomogliśmy w ciągu 9 minionych lat, wiem, że liczby musiałabym podawać w tysiącach, ale coś mi mówi, że największe jeszcze przed nami.

 

 

Marek Nowak

Autor

Marek Nowak

Polecamy

Powiązane Artykuły