Deser nie musi tuczyć!

Desery i przekąski to posiłki, bez których często nie wyobrażamy sobie życia. Chwile przyjemności mogą jednak być niezwykle niebezpieczne dla sylwetki i zdrowia.

Zwykle tego rodzaju posiłki są bardzo kaloryczne, dostarczają dużo tłuszczu i cukru. Ale można zrobić deser, który jest smaczny i… dietetyczny!

Przygotowanie takiego deseru to nie lada wyzwanie. Pierwsze założenie – nie powinien on dostarczać prawie wcale kalorii. Oznacza to, że należy użyć produktów o znikomej wartości energetycznej lub takich, których organizm nie przyswaja dobrze.

Założenie drugie – posiłek powinien być zdrowy, nie dostarczać konserwantów i szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wypływać na funkcjonowanie organizmu. W przedbiegach odpada większość produktów typu „zero” czy „light”, ponieważ zwykle naładowane są szkodliwą chemią.
Trzecie założenie – taki deser musi być smaczny. I to chyba najtrudniejszy warunek do spełnienia.

Przygotowanie takiego posiłku jest jednak możliwe. Przykład?

Ptasie mleczko kojarzy się z tuczącym, wysokokalorycznym deserem. Tak jednak być nie musi, słodycz w tej postaci może być zdrowa i całkiem przyjazna dla naszego menu.

Oto sprawdzony przepis na fit ptasie mleczko: https://akademiasmaku.pl/przepis/fit-deser-ptasie-mleczko-ze-sliwkami,3609

Ela Prochowicz
Polecamy

Powiązane Artykuły