Co musisz mieć w garażu

Zbliża się okres, gdy auta są bardziej narażone na drobne usterki. A jeśli nie do auta, to i w domu te narzędzia zdecydowanie się przydadzą!

Nie musisz mieć smykałki, by samodzielnie wykonywać drobne naprawy. Starszym kierowcom to wydaje się zupełnie oczywiste, ale statystycznie im jesteśmy młodsi, tym częściej polegamy na serwisach nawet w bardzo prostych sprawach. Nie pomaga zresztą technologia, ponieważ producenci aut coraz częściej stosują części, które trudno wymienić samodzielnie. Mimo to na niektóre z wyzwań nadchodzącej jesieni i zimy musimy być najnormalniej gotowi. Co powinno się znaleźć w garażu każdego mężczyzny?

Opalarka. Śliska nawierzchnia? Wydłużona droga hamowania nieraz kończy się trzaskiem pękającego zderzaka. Ten możemy naprawić sami z pomocą opalarki. Należy przy tym pamiętać, że zderzaki są wykonane z różnych tworzyw, o różnej temperaturze spawania. Dlatego przy wyborze opalarki warto znaleźć taką z możliwością odpowiedniej regulacji zakresu temperatury

Dobrej klasy opalarka sprawdzi się także w przypadku osuszania pojazdu z wkradającej się w zakamarki i prowadzącej do korozji wilgoci, izolacji odkrytych przewodów (rurkami termokurczliwymi lub taśmą izolacyjną), a nawet szybkiego odmrożenia zamka, gdy zaskoczy nas pierwszy mróz.

Wkrętarka. Wiertarko-wkrętarka to królowa każdej skrzynki z narzędziami. Niezbędna przy wszelkiego rodzaju remontach, pomoże także w garażu. Przydaje się przede wszystkim w demontażu elementów nadwozia i przygotowaniu do wypełnienia ubytków, zeszlifowania korozji, a w końcu wypełnienia ubytków lub wymiany części.

Klucz udarowy posłuży wymianie kół, demontażowi zapieczonych śrub i nasadek. Warto wybrać narzędzia akumulatorowe, które mocą nie ustępują tym zasilanym sieciowo, a przy tym zapewniają niezbędną mobilność. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji, więc jest z czego wybierać. Warto mieć na uwadze, czy producent oferuje możliwość zasilania kilku narzędzi tym samym akumulatorem. W ten sposób możemy rozbudować nasz warsztat bez konieczności płacenia za kolejne źródła zasilania.

Odkurzacz. Jesień to błoto i pył, więc warto pomyśleć o zainwestowaniu w profesjonalny odkurzacz przemysłowy do sprzątania auta i garażu. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników do użytku domowego, te specjalistyczne urządzenia dysponują lepszymi parametrami odsysania (większa wydajność) oraz są bardziej odporne na zasysanie kamyków, piasku lub liści i patyków.

Walizka. Zestaw walizkowy, czyli zbiór niezbędnych mechanikowi narzędzi i dodatków – przyda się też przeciętnemu kierowcy. Wkrętaki, nasadki, przeguby i pokrętła, to tylko niektóre z rzeczy które powinny się tam znaleźć. To na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze, to liczba dostępnych nasadek i wkrętów oraz materiał z którego są zrobione.

Źródło: PR Expert

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły