Wydajemy więcej na gadżety niż kobiety na ubrania

Kobiety za dużo wydają na ciuchy? Cóż, Panowie, my średnio wydajemy więcej na gadżety. Czas uderzyć się w pierś i sprawdzić, kto ma jakie nawyki konsumenckie!

W dzisiejszych czasach, gdy wydawanie pieniędzy przychodzi nam coraz łatwiej, dobrze jest dowiedzieć się jak najwięcej o sposobach robienia zakupów, o tym, co wpływa na nasze decyzje zakupowe oraz jak inni radzą sobie z kupowaniem niezbędnych przedmiotów. Oto kilka ciekawostek o zakupach, dzięki którym inaczej spojrzysz na czynność, która towarzyszy Ci na co dzień.

Pierwsza jest taka, że kobiety wydają średnio na odzież i dodatki tylko 89 zł miesięcznie. „Tylko”, ponieważ standardowy polski mężczyzna wydaje więcej na gadżety – aż 100 zł miesięcznie. Choć w ocenie trzeba być ostrożnym i nie przesadzajmy z samokrytyką. Za 100 zł nie kupimy przecież wiele w dziale z elektroniką, to raczej wypadkowa naszych rocznych wydatków na aparat, słuchawki czy telefon.

Druga sprawa, i tu akurat idziemy z paniami łeb w łeb, to kosmetyczka. Okazuje się, że na zabiegi z tego zakresu wydajemy niewiele, tylko odrobinę mniej niż same kobiety. Tylko co czwarta białogłowa jest w gabinecie raz w miesiącu, a w przypadku mężczyzn – co szósty.

Za to znacznie bardziej od kobiet doceniamy promocję. Prawie co drugi z nas (45%) decyduje się na kupno dopiero wtedy, gdy widzi informację o obniżce ceny. Średnia dla całej populacji to jedna trzecia.

W sieci najczęściej kupujemy sprzęt elektroniczny (64%), RTV/AGD (63%), bilety do kin/teatrów (55%) oraz podróże (44%). W przypadku dwóch pierwszych kategorii Polacy lubią sprawdzić produkt w sklepie stacjonarnym, a dopiero potem szukamy najlepszej cenowo oferty w Internecie.

Źródło: HRS

Redakcja Magazynu
Polecamy

Powiązane Artykuły