Aukcje WOŚP po męsku

26. Finał WOŚP dopiero w niedzielę, jednak przed nim (i kilka tygodni po jego zakończeniu) można wesprzeć akcję poprzez niezwykłe aukcje internetowe. Nie brakuje na nich prawdziwych skarbów, a lista cały czas rośnie!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko szczytny cel, jakim w tegorocznej edycji jest lepsze leczenie polskich noworodków. To również rzadka okazja, by stać się częścią czegoś wyjątkowego: unikalne pamiątki, spotkanie z idolem/idolką czy nawet zmiana stylu życia, wcielenie się w zupełnie nową życiową rolę i rozwój kariery.

W końcu, powiedzmy sobie szczerze Panowie, jak często macie okazję przespacerować się i wymienić poglądy z Leszkiem Balcerowiczem? Albo umówić się na prywatną, kameralną degustację whisky z prezesem Stilnovisti? Spłynąć kajakami z posłem Adamem Szłapką, zjeść kolację z „Diablo” Włodarczykiem, nauczyć się występu przed kamerą od Macieja Orłosia, wcielić się w prezydenta dużego miasta z Andrzejem Kotalą w Chorzowie czy skosztować improwizacji klasycznej na fortepianie u boku Aleksandra Dębicza.

Do wzięcia jest nie tylko dzień z prezydentem Chorzowa, ale też dzień na planie programu Odjazdowe Bryki Braci Collins, dzień w roli kelnera w Projekt Kuchni, dzień pracy w Radiu Zet, a każdy z tych i innych dni może być początkiem zmian w życiu!

Co więcej, WOŚP to też okazja na wspaniałe doświadczenie z jazdy bardzo zróżnicowanymi samochodami! Absolutnym hitem jest weekend z potworem widocznym na zdjęciu powyżej – OMM XTR1 zatankowanym po sam korek! Do tego możliwość przetestowania sportowego Lexusa LC500, zajęcie fotelu pasażera u rajdowego Mistrza Sudetów, skosztowanie driftu z Wojciechem Goździewiczem czy nawet zdobycie na własność jedynego w swoim rodzaju Poloneza od Filipa Chajzera!

Można będzie również spotkać się z wyjątkowymi kobietami. Dla przykładu, warszawska restauracja Akademia zaprasza na kameralne kolacje z gwiazdami. Można wybrać znaną projektantkę Gosię Baczyńską, tancerki Waleriję Żurawlewą oraz Wiktorię Omyłę, agentkę modelek Małgorzatę Leitner czy Natalię Siwiec, której przedstawiać nie trzeba!

W innych lokalizacjach w Warszawie i okolicach będzie można poznać osobiście choćby Miss Polski 2004 Elżbietę Sawerską, wyjątkowo głośne ostatnio siostry Godlewskie czy znane polskie polityczki.

Na szczeblu lokalnym do spędzenia całego dnia razem zaprasza burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Z kolei na wspólnym obiedzie i zwiedzaniu Sejmu zwycięzcę aukcji podejmie liderka .Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Skoro już o obiedzie, to hitem jest ten, który wspólnie ugotują Magda Gessler i Robert Biedroń. Już dziś za taką przyjemność trzeba zapłacić prawie 8 tysięcy złotych! Kolejną unikalną drogą przyjemnością będzie spędzenie weekendu na Islandii z blogerką modową Jessicą Mercedes.

Jak co roku, podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można również zdobyć rzeczy tyle niebywałe, co i niekoniecznie wymierne. Do tych pierwszych należy zaliczyć absolutnie niesamowitą osobistą kolekcję ponad 200 płyt winylowych Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego. Wśród aukcji o niewymiernej wartości i charakterze są choćby imię nowonarodzonej lwicy w gdańskim zoo czy honorowa rezydencja w średniowiecznej wieży ratuszowej w Dzierżoniowie. A że niecodziennych aukcji przybywa przez cały czas, zachęcamy do samodzielnego sprawdzenia długiej i ciekawej listy!

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły