4 porady jak wybrać najlepszą drukarkę do biura

Drukarka to sprzęt, który jest niezbędny w każdym biurze. Nieważne, jak duża jest twoja firma i ilu pracowników zatrudnia – zawsze znajdzie się tam coś, co trzeba wydrukować. Jakie urządzenie nada się do tego celu najlepiej? Lepiej wybrać drukarkę atramentową czy też laserową? A może tańsze w utrzymaniu i bardziej praktyczne będzie urządzenie wielofunkcyjne do biura?

Zdecyduj, czy przyda ci się drukarka atramentowa czy laserowa

Drukarka atramentowa sprawdzi się najlepiej w niewielkich firmach, czyli tam, gdzie drukowania jest mniej. Zaletą takiego typu urządzenia jest duża dostępność modeli w niskiej cenie. Przed zakupem trzeba jednak sprawdzić, ile kosztują tusze do danego modelu, które będziesz musiał regularnie wymieniać. Ewentualnie możesz skorzystać z tańszych zamienników. Drukarkę atramentową warto rozważyć również wtedy, gdy większość twoich wydruków będzie kolorowa. W przypadku tych czarno-białych lepszą jakość zapewni drukarka laserowa.

W biurze ważna jest szybkość

Każdej firmie zależy na tym, żeby zlecone jej zadania wykonywać jak najszybciej. Tak też jest z drukowaniem. Szybkie drukowanie przydaje się na co dzień, ale szczególnie docenisz je wtedy, gdy na przykład będziesz miał tylko parę minut do ważnej konferencji, a wciąż pozostanie ci do wydrukowania kilkadziesiąt stron tekstu. Najlepsze drukarki gwarantują druk z szybkością do 40 stron na minutę. Warto więc dokładnie przemyśleć, czy ten parametr będzie istotny przy wyborze sprzętu odpowiedniego dla twojej firmy. Bo jeśli niekoniecznie ci na nim zależy, wtedy nie warto przepłacać.

Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne do biura?

Urządzenie wielofunkcyjne sprawdzają się świetnie nie tylko w warunkach domowych, ale przede wszystkim w firmie. Dzięki nim nie tylko będziesz w stanie wydrukować pożądane materiały. Możesz także kserować oraz skanować dokumenty. A te dwie funkcje też są w biurze bardzo przydatne. Zeskanowany dokument wydrukujesz w ciągu kilku sekund lub prześlesz go na jeden ze sprzętów biurowych, na przykład komputer czy też smartfon. Obecne urządzenia wielofunkcyjne posiadają połączenie bezprzewodowe, co jeszcze bardziej wpływa na szybkość przesyłania danych. Szeroki wybór takich sprzętów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/elektronika/drukarki-i-sprzet-biurowy,3624,s.

Drukarka do biura – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiedniego urządzenia dobrze jest sprawdzić, czy posiada ono funkcję drukowania dwustronnego. W ten sposób uda ci się zaoszczędzić papier, ponieważ będziesz mógł wykorzystać każdą stronę. Taki wybór jest też bardziej ekologiczny. Trzeba również dobrać drukarkę, która pasuje wielkością do miejsca, w jakim planujesz ją postawić. W zależności od tego, czy prowadzisz niewielkie biuro, czy też firmę, zatrudniającą kilkanaście czy kilkadziesiąt osób, wymiary te będą inne.

Wybierając drukarkę do biura, trzeba najpierw zdecydować, czy interesuje cię drukarka atramentowa, czy też laserowa. Istotna jest również szybkość drukowania, więc warto zwrócić uwagę na ten parametr. Zastanów się, czy chcesz kupić wyłącznie drukarkę, czy urządzenie, które łączy w sobie zarówno drukarkę, jak i kserokopiarkę oraz skaner.

 

źródło: artykuł sponsorowany

 

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły