Wakacyjne remonty

Wakacje to idealny moment na to, aby zrobić remont. W tym czasie wykonujemy ich najwięcej. Jakich informacji z nim związanych najczęściej potrzebujemy?

Latem nie tylko wyjeżdżamy na urlop, ale i znajdujemy czas na drobne prace remontowe. Już od lat dane GUS pokazują, że Polacy poświęcają część swoich urlopów właśnie na odnawianie swoich mieszkań. Jedne z analiz pokazują, że w czerwcu nastąpił wzrost zapytań o usługi remontowo – budowlane aż o 88%, a zapytania o wykończenie mieszkań pod klucz wzrosły w tym samym czasie o 66%.

Zanim zaczniemy remont dobrze jest rozpoznać teren, a wiec dowiedzieć się czegoś więcej na temat firm budowlanych, ekip remontowych, a także produktów, z których zamierzamy podczas niego korzystać. Polacy najczęściej szukają w Internecie. Przed wakacjami można było również zauważyć znaczący wzrost pytań o meble na wymiar.

Poszukując informacji coraz częściej sięgamy po urządzenia mobilne. Dzięki nim znacznie łatwiej jest nam uzyskać pewne informacje, a do tego zaoszczędzić czas. Za ich pośrednictwem z chęcią przeglądamy artykuły na temat prac remontowo-budowlanych i informacje dotyczące firm.

Badania dotyczące wakacyjnych remontów sugerują, że niewiele ponad 40% ludzi biorących w nich udział planuje remont domu. Wszystko dlatego, że wykonanie go w czasie lata jest po prostu wygodne. Dzieci w tym czasie przebywają na długo wyczekiwanych koloniach, obozach sportowych czy w odwiedzinach u dziadków, a rodzice mają czas by spokojnie odświeżyć wygląd mieszkania.

Źródło: InnovationPR

Karol Pisarski
Polecamy

Powiązane Artykuły