Niedziele z SF w telewizji

W niedzielne kwietniowe wieczory zapraszamy na trzymające w napięciu filmy science fiction. W cyklu „Niedziele z SF” na kanale AMC widzowie będą mogli obejrzeć między innymi futurystyczny, opowiadający o ludzkiej zagładzie obraz „Bitwa o Ziemię” z Johnem Travoltą w roli głównej; dwie części filmu „Spotkanie”, w którym bohaterowie próbują ocalić świat przed inwazją kosmitów czy „Istotę” przedstawiającą historię dwójki naukowców, tworzących hybrydę człowieka i zwierzęcia. Na seanse pełne emocji zapraszamy od 5 kwietnia w każdą niedzielę od godziny 22:00 na kanale AMC.

BITWA O ZIEMIĘ
5 kwietnia o 22:00

Ziemia, rok 3000. Rasa ludzka jest na wyginięciu. Ta oryginalna i nowoczesna opowieść o podboju dokonanym przez kosmitów i ludzkim buncie wypełniona jest humorem, przygodą i niebezpieczeństwem, a w połączeniu z realistycznymi efektami specjalnymi, tworzy niezwykle wybuchowy i rozrywkowy film, który pozostawi widza pod wrażeniem.

Tytuł: Bitwa o Ziemię (Battlefield Earth)
Reżyseria: Roger Christian
Produkcja: USA, 2000
Obsada: John Travolta, Barry Pepper, Forest Whitaker, Michael Byrne

STALOWY ŚWIT
5 kwietnia o 00:15

W postapokaliptycznym świecie, wojownik wędrujący po pustyni napotyka na grupę osadników kontrolujących dostęp do wody na tym obszarze. Na ich cenne zasoby czyha morderczy gang.

Tytuł: Stalowy świt (Steel Dawn)
Reżyseria: Lance Hool
Produkcja: USA, 1987
Obsada: Patrick Swayze, Lisa Niemi, Anthony Zerbe, Christopher Neame

SPOTKANIE
12 kwietnia o 22:00
Radioastronom Zane Zaminsky (Charlie Sheen) uważa, że złapał sygnał od pozaziemskiej inteligencji. Jego desperackie poszukiwania doprowadzają go do Meksyku i tajemniczej elektrowni, gdzie zostaje aresztowany za zabójstwo naukowca. Zane musi uciec, zabierając ze sobą dowód na zagrażającą Ziemi inwazję kosmitów.

Tytuł: Spotkanie (The Arrival)
Reżyseria: David Twohy
Produkcja: Meksyk/USA, 1996
Obsada: Charlie Sheen, Lindsay Crouse, Richard Schiff, Ron Silver

SPOTKANIE 2
12 kwietnia o 00:10

„Spotkanie 2” to trzymający w napięciu thriller, któremu udało zachować się integralność i klimat pierwszej części, uzupełnione o wartką akcję. W filmie występują Patrick Muldoon i Jane Sibbett, a jego reżyserem jest Kevin Tenney. Producentem obrazu jest Claudio Castravelli, a producentami wykonawczymi Jon Turtle i Lenny Shapiro. Autorem scenariusza jest pochodzący z Montrealu Mark David Perry.

Tytuł: Spotkanie 2 (The Second Arrival)
Reżyseria: Kevin Tenney
Produkcja: USA, 1998
Obsada: Patrick Muldoon, Jane Sibbett, Michael Sarrazin, Steve Adams

ISTOTA
19 kwietnia o 22:00

Clive i Elsa to para młodych, zdolnych i ambitnych naukowców. Nowe gatunki zwierząt, które wyhodowali sprawiły, że stali się zbuntowanymi gwiazdami świata nauki. W swym nowym eksperymencie prowadzonym w tajemnicy przed światem, wykorzystują ludzkie DNA.
W rezultacie powstaje żeńska hybryda człowieka i zwierzęcia, która może wspiąć się na wyższy szczebel ewolucji.

Tytuł: Istota (Splice)
Reżyseria: Vincenzo Natali
Produkcja: Francja/Kanada/USA, 2009
Obsada: Adrien Brody, Sarah Polley, Brandon McGibbon, David Hewlett

CIERŃ
19 kwietnia o 00:05

Będąca na wakacjach para zostaje uprowadzona przez zbiegłego skazańca. Kiedy opony ich samochodu zostają przebite przez martwe zwierzę, którego ciało pełne jest cierniopodobnych drzazg, muszą szukać schronienia na opuszczonej stacji benzynowej. Jak się później okazuje, drzazgi, które podziurawiły opony pochodzą od pasożytniczego organizmu, który przekształca swoje żywe ofiary w spragnionych krwi żywicieli. Uwięzieni wewnątrz stacji benzynowej zdają sobie sprawę, że muszą pracować razem, aby przetrwać ten koszmar.

Tytuł: Cierń (Splinter)
Reżyseria: Toby Wilkins
Produkcja: USA, 2008
Obsada: Shea Whigham, Paolo Costanzo, Jill Wagner, Charles Baker

MUTANT
26 kwietnia o 22:00

Dwoje młodych naukowców łączy siły, aby uratować Nowy Jork przed epidemią roznoszoną przez karaluchy, która zabiła tysiące dzieci. Stworzonym przez nich cudem inżynierii genetycznej jest nowy gatunek insekta, którego enzymy są zabójcze dla przenoszących chorobę owadów. Po trzech latach ich dzieło powraca w nowej formie, zmieniając równowagę w przyrodzie i przechylając szalę na korzyść owadów. Stworzenia powstałe w laboratorium ewoluowały i zaczęły naśladować najbardziej niebezpiecznego drapieżnika ze wszystkich – człowieka.

Tytuł: Mutant (Mimic)
Reżyseria: Guiliermo del Toro
Produkcja: USA, 1997
Obsada: Mira Sorvino, Jeremy Northam, Alexander Goodwin, Giancarlo Giannini

MUTANT 2
26 kwietnia o 00:00

Remi jest nauczycielką i ma kłopoty z mężczyznami, choć nie tak poważne, jak oni z nią. Każdy facet, z którym się ostatnio umawiała, został zabity i pozbawiony twarzy. Niedługo potem w szkole, w której uczy Remi, pojawia się plaga gigantycznych, zmutowanych karaluchów. Detektyw, nauczycielka i jej uczniowie zostają uwięzieni w szkole, podczas gdy owady urządzają na nich polowanie.

Tytuł: Mutant 2 (Mimic 2)
Reżyser: Jean de Segonzac
Produkcja: USA, 2001
Obsada: Will Estes, Aaron Fors, Scott Klace, Gaven E. Lucas

Ela Prochowicz
Polecamy

Powiązane Artykuły