Komputer stacjonarny czy laptop?

Trudno jest podjąć ostateczną decyzję podczas zakupu sprzętu komputerowego. Wiele osób zastanawia się, komputer czy laptop będzie lepszy. Należy pamiętać, że każde z tych rozwiązań ma zarówno wady, jak i zalety. Dlatego najlepiej wszystko dokładnie przeanalizować. Pozwoli to podjąć słuszną decyzję zakupową.

Zakup sprzętu komputerowego
Warto mieć na uwadze, że sprzęt dobrej jakości trochę kosztuje, ale inwestycja na pewno się zwróci. Przydatny jest także kod rabatowy NEONET, który można znaleźć na stronie Rabatio.com. Można przypuszczać, że praktycznie każdemu potrzebny jest sprzęt komputerowy. Bez niego ciężko funkcjonować na co dzień. Dawniej większość ludzi posiadała komputer stacjonarny, ale obecnie coraz częściej zastępuje go laptop. Komputer stacjonarny czy laptop to odwieczny dylemat.

Co wybrać?
Zaletą komputera stacjonarnego jest to, że można go swobodnie rozbudować i zakupić sprzęt o preferowanej konfiguracji. Trzeba także dodać, że komputer stacjonarny jest przeważnie tańszy od laptopa, a do tego cechuje się wysoką wydajnością. Komputery są cenione przede wszystkim za wygodę użytkowania. Dodatkowo można je samodzielnie konserwować, modyfikować oraz montować. Wśród zalet można wymienić także mnogość dostępnych gniazd. Są również minusy, takie jak: spora ilość kabli, większy pobór mocy oraz brak mobilności. Laptop jest niewielki, więc można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Akumulator sprawia, że laptop może być używany bez stałego źródła zasilania. Trafnie wskazuje się, że laptopy cechują się niskim poborem energii elektrycznej oraz cichą pracą. Każdy laptop wyposażony jest w klawiaturę, monitor oraz głośniki. Trzeba się niestety liczyć z utrudnioną wymianą podzespołów oraz ograniczoną ergonomią pracy. Warto mieć w zanadrzu kody rabatowe, ponieważ dobrej jakości sprzęt komputerowy nie jest tani. Pojawia się również pytanie, gdzie szukać takich kodów. Nie da się ukryć, że portal Rabatio.com jest skarbnicą atrakcyjnych obniżek cenowych.

źródło: Materiał zewnętrzny Partnera

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły