Jaką pensję można wywróżyć?

Wydawać by się mogło, że dziesiątki stron internetowych oferujących wróżby, porady i kontakt z panią przepowiadającą przyszłość to rozrywka dla nielicznych, zawiedzionych miłosnym losem nastolatek. Nic bardziej mylnego. Zawód wróżki istnieje od dawna i jest bardzo prężnie rozwijającą się branżą!

Zwykle za 60 minutową rozmowę z wróżką trzeba zapłacić około 90-130 PLN. Nieco droższe są konsultacje osobiste, gdzie cena osiąga 140-170 PLN – podaje portal wynagrodzenia.pl.

Już nie z fusów
Czy faktycznie jest to ciekawy i pełen tajemnic zawód? Jeżeli zerkniemy do klasyfikacji zawodów i specjalności okaże się on banalny. Zgodnie z klasyfikacją wróżbita (do tej samej kategorii należą również astrolodzy i pokrewni) zajmują się badaniem wpływu planet układu słonecznego i gwiazd na środowisko ziemskie. Sporządzają oni horoskop urodzeniowy, przewidują przyszłe zdarzenia, ale także opowiadają o zdarzeniach z przeszłości. Informacje podają między innymi na podstawie interpretacji charakterystycznych cech dłoni, układu kart, daty urodzenia i innych dat związanych z wydarzeniami w życiu osobistym klienta. Mimo prozaicznego opisu, to aż 60 proc. Polaków wierzy we wróżby i przepowiednie, a co piąta osoba twierdzi, że mają one znaczący wpływ na ich życie oraz na podejmowane decyzje (badania OBOP – przyp. red.).
Czarny kot, kula, karty tarota, runy, przeróżne zioła, fusy a także suknia, koniecznie do ziemi – tak według wielu wyglądają atrybuty wróżki. Jednakże w dzisiejszych czasach głównymi narzędziami pracy osób przepowiadających przyszłość staje się Internet i telefon. Wachlarz usług oferowanych przez wróżbitów jest niezwykle bogaty. W ich ofercie znajdują się między innymi: doradztwo życiowe, stworzenie portretu numerologicznego, wybranie odpowiedniego amuletu, a także imienia dla dziecka.

Ile zarabiają wróżki?
Trudno oszacować wysokość wynagrodzeń osób przepowiadających przyszłość. W dużej mierze jest ono uzależnione od wysokości stawek za poszczególne usługi oraz od bogactwa oferty. Przyjrzyjmy się dokładniej poszczególnym usługom i ich cenom.
Standardową usługą, którą świadczy większość osób zawodowo zajmujących się wróżbiarstwem jest doradztwo życiowe. Opłata za tego typu usługę zależy od czasu jej trwania (zwykle od 15 minut do 60 minut) oraz sposobu jej przekazu (e-mail, skype, gadu-gadu, telefon, rozmowa osobista). Rekordzistą pod względem wyceny swoich usług jest jedna z twarzy EZO TV – wróżbita Maciej. Za godzinną konsultację inkasuje on 300 PLN. Zwykle jednak za 60 minutową rozmowę z wróżką trzeba zapłacić około 90-130 PLN. Nieco droższe są konsultacje osobiste, tutaj cena może osiągnąć około 140-170 PLN. W dużej mierze uzależniona jest ona od opinii, jaką na temat sprawdzalności przepowiedni mają klienci.

Z wróżką przez życie
Bogactwo oferowanych przez wróżbitów usług może objąć niemal całe życie człowieka, począwszy od jego narodzin. Wiele osób profesjonalnie zajmujących się przepowiadaniem przyszłości i doradztwem życiowym oferuje przyszłym rodzicom dobór szczęśliwego imienia dla ich potomka. Za tego typu usługi wróżbici inkasują od 120 PLN do 150 PLN. Ponadto oferują oni przeprowadzenie analizy osobowości i uzdolnień dziecka. Koszt tej usługi to około 20 PLN, gdy do tego „dorzucić” stworzenie portretu numerologicznego, cena wzrasta do 50 PLN. Wśród jakże bogatego wachlarza możliwości wróżbitów znajduje się również opis predyspozycji intelektualnych dziecka oraz opis relacji rodzice-dziecko. Wróżbici zajmują się także pomocą w doborze życiowego partnera. Koszt tej usługi zależy od tego, jak bardzo rozbudowana ma być analiza. Za pomoc w wybraniu odpowiedniej osoby na męża/żonę wróżka życzy sobie od 200 PLN do 300 PLN. Za dodatkowe 20 PLN może ona również wskazać daty, na które powinniśmy zaplanować najważniejsze w naszym życiu wydarzenia.

Biznes z przyszłością
U wróżbity odpowiedź na gnębiące pytania znaleźć mogą również ci, którzy planują rozpocząć karierę lub otworzyć własną firmę. Osoby zajmujące się przewidywaniem przyszłości i doradztwem życiowym mogą pomóc w wyborze odpowiedniej ścieżki rozwoju zawodowego. Do jakiej pójść szkoły, jaka praca jest dla nas stworzona, na jakie zdecydować się studia. Na wszystkie te pytania może odpowiedzieć wróżbita. Za tego typu usługę inkasuje około 200-250 PLN. Wróżki oferują również pomoc w wyborze nazwy firmy oraz daty rozpoczęcia działalności gospodarczej, koszt to około 220 PLN. Ponadto mogą udzielić pomocy w wyborze siedziby firmy – cena do ustalenia. Wśród usług wróżek bezpośrednio związanych z prowadzeniem firmy znajdują się również: dobór terminów dla ważnych przedsięwzięć (30-40 PLN), opracowanie wizytówek oraz analiza predyspozycji pracowników i ich potencjalnego wkładu w rozwój przedsiębiorstwa.

Na kłopot rytuał
Wróżbici oferują także przeprowadzanie rytuałów. Najdroższym z nich jest rytuał tarczy. Jak sama nazwa wskazuje, polega on na zbudowaniu swojego rodzaju tarczy energetycznej, która ma za zadanie chronić człowieka przed negatywnymi wydarzeniami. Cena tego ceremoniału uzależniona jest od liczby powtórzeń, które trzeba wykonać. Koszt pojedynczego cyklu wynosi 170 PLN, maksymalnie można przeprowadzić 10 cykli, co daje łącznie 1 700 PLN. Nieco tańszy jest rytuał zamknięcia cyklu drogi życia, który polega na odcięciu się od wszystkich negatywnych wydarzeń i rozpoczęcia życia „na nowo”. Cały rytuał obejmuje 4 cykle, przy czym cena jednego wynosi 400 PLN.
Obok rytuałów, które mają na celu przyniesienie szczęścia, zdrowia i powodzenia w życiu uczuciowym istnieją również rytuały, podczas których można rzucić klątwę. Ceny uzależnione są od czasu jej trwania. Najtańsza – półroczna klątwa – kosztuje około 80 PLN. Cena sprowadzenia niepowodzeń na wroga na okres dwóch lat to już 150 PLN. Są to najtańsze opcje, bowiem w wachlarzu usług wróżbitów znaleźć można również klątwy, których cena wynosi 600 PLN.

Po angielsku, francusku i rosyjsku
Ile zarabiają wróżki za granicą? Za przygotowanie portretu numerologicznego francuscy profesjonaliści otrzymują średnio 263 PLN. Nieco mniej, bo 254 PLN za tego typu wróżbę muszą zapłacić Brytyjczycy. W Rosji stawki są najniższe i wynoszą około 205 PLN. Wśród usług zagranicznych wróżbitów znaleźć można, podobnie jak w Polsce, pomoc w założeniu biznesu, wybór imienia dla dziecka, czy dobranie odpowiedniego talizmanu.

Marek Nowak

Autor

Marek Nowak

Polecamy

Powiązane Artykuły