JAGUAR TCS RACING Z PUNKTAMI W MEXICO CITY

JAGUAR TCS RACING ZDOBYŁ PUNKTY W MEXICO CITY PODCZAS RUNDY OTWIERAJĄCEJ MISTRZOSTWA ŚWIATA FORMUŁY E ABB FIA 2023. MITCH EVANS SKOŃCZYŁ JAKO ÓSMY W PIERWSZYM WYŚCIGU ERY GEN3, A TRZY SAMOCHODY JAGUARA ZNALAZŁY SIĘ W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE PODCZAS OTWARCIA SEZONU.

Najlżejszy, najszybszy i najwydajniejszy samochód elektryczny Jaguara do tej pory rozpoczął nową erę Gen3 Formuły E przed pełnymi trybunami w stolicy Meksyku.Kierowca Jaguara Mitch Evans uplasował się na dziesiątej pozycji w ustawieniu na starcie po tym, jak przegrał pojedynki kwalifikacyjne o zaledwie pięć setnych sekundy. Wyścig wielokrotnie był przerywany przez pojawienie się samochodów bezpieczeństwa. Evans, gdy sytuacja na torze się poprawiła, rozpoczął walkę o najlepszą pozycję. Późna aktywacja TRYBU ATAK w ostatnim okrążeniu pozwoliła Mitchowi ukończyć zawody na ósmej pozycji na słynnym torze Autódromo Hermanos Rodríguez.

AUTODROMO HERMANOS RODRIGUEZ, MEXICO – JANUARY 14: Mitch Evans, Jaguar TCS Racing, Jaguar I-TYPE 6, leads Jean-Eric Vergne, DS Penske, DS E-Tense FE23, and Sergio Sette Camara, NIO 333 FE Team, NIO 333 ER9 during the Mexico City ePrix at Autodromo Hermanos Rodriguez on Saturday January 14, 2023 in Mexico City, Mexico. (Photo by Andrew Ferraro / LAT Images)

Oba Jaguary Envision Racing ukończyły wyścig w pierwszej dziesiątce, co spowodowało, że po pierwszym wyścigu sezonu aż trzy Jaguary I-TYPE 6 znalazły się w czołówce. Jaguar TCS Racing jest na szóstym miejscu w klasyfikacji zespołów po pierwszej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 2023.

„Wyścig w Mexico City był dla nas trudny. Jaguar I-TYPE 6 zademonstrował mocne osiągi zarówno w tempie wyścigu, jak i wydajności – 3 samochody Jaguara w pierwszej dziesiątce! Mieliśmy kilka problemów, nad których rozwiązaniem będziemy pracować przed kolejnym wyścigiem w Arabii Saudyjskiej, abyśmy mogli nadal utrzymać postępy” – komentuje James Barclay, dyrektor zespołu Jaguar TCS Racing.

AUTODROMO HERMANOS RODRIGUEZ, MEXICO – JANUARY 13: Mitch Evans, Jaguar TCS Racing, Jaguar I-TYPE 6 during the Mexico City ePrix at Autodromo Hermanos Rodriguez on Friday January 13, 2023 in Mexico City, Mexico. (Photo by Alastair Staley / LAT Images)

„Liczyłem na trochę więcej, bo mój Jaguar I-TYPE 6 ma świetną wydajność. Brakowało mi równowagi, nie mogłem więc zrobić z przewagą energetyczną nad konkurentami tyle, ile bym chciał. Zdobyłem dziś punkty, a tego jako zespół potrzebowaliśmy. Wrócimy silniejsi w kolejnych wyścigach” – podsumowuje swój występ Mitch Evans, kierowca Jaguar TCS Racing #9.
Jaguar TCS Racing będzie startował w drugiej i trzeciej rundzie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA 27 i 28 stycznia w Diriyah w Arabii Saudyjskiej.

AUTODROMO HERMANOS RODRIGUEZ, MEXICO – JANUARY 11: Mitch Evans, Jaguar TCS Racing during the Mexico City ePrix at Autodromo Hermanos Rodriguez on Wednesday January 11, 2023 in Mexico City, Mexico. (Photo by Andrew Ferraro / LAT Images)