Dron dobry na kontrolę

Branża Facility Management ciągle nabiera tempa. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się coraz nowsze technologie. Rozwój tej dziedziny to przede wszystkim szansa na lepszą i efektywniejszą działalność poszczególnych firm

Kontrola budynków biurowych, magazynów czy też obiektów przemysłowych to przede wszystkim spora inwestycja czasowa. Aby wszystko wykonać jak należy trzeba najpierw przez kilka lub kilkanaście dni planować wykonanie tego zadania. Trwa to długo, gdyż wiąże się m.in. ze zdobyciem wielu istotnych pozwoleń.

Nowoczesne technologie, a szczególnie drony sprawiają, że tego typu działania mogą być wykonywane bez tak wielkich przygotowań. Urządzenie to bez problemu może sprawnie przeprowadzić pomiary. Nie potrzeba do tego także specjalnych podnośników czy wstrzymywania ruchu.  Dzięki temu pomiary termowizyjne i ocena izolacyjności termicznej nieruchomości są teraz takie proste.

Dodatkowo, użycie takich dronów nie wiąże się z dodatkowymi pozwoleniami czy uprawnieniami, a czas realizacji zadania zamyka się w kilkudziesięciu minutach.

Sterowany jest on drogą radiową, a co więcej, można go użyć wszędzie tam, gdzie trudno było wcześniej dotrzeć.

Dzięki zastosowaniu kamery termowizyjnej połączonej z modułem GPS, podczas lotu dron tworzy mapę z rozkładem temperatur. Cały pomiar wykonywany jest radiometrycznie co oznacza, że na termogramie specjaliści mogą odczytać temperaturę w dowolnym punkcie, a także dokładnie zlokalizować miejsce po współrzędnych GPS.

Dzięki tego typu technologiom, można łatwo zebrać potrzebne informacje dotyczące trudno dostępnych miejsc, przepustowości poszczególnych dróg, a także sprawdzić dziesiątki tysięcy pokryć dachowych. Takie możliwości pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale sprawiają również, że przedsiębiorcy często po nie sięgają. Rzutuje to na lepszą jakość budynków, w których pracujemy, a także szybkość w kwestii naprawy usterek.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły